sobota 27. února 2021 Alexandr

Ministryně Alena Schillerová navštívila Vysočinu. Setkala se se seniory i hasiči

Na konci prázdnin v pátek 28. srpna zavítala na pozvání poslankyně Moniky Oborné na Vysočinu vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová. Delegaci doprovodil poslanec Radek Zlesák a náměstek hejtmana Kraje Vysočina Martin Kukla.

První zastávka ministryně byla na radnici ve Žďáře nad Sázavou, kde ji přivítal poslanec Radek Zlesák a starosta města Martin Mrkos. Ve městě navštívila také Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu, která je lídr v oblasti technického vzdělávání na Vysočině. Ředitel školy Jaroslav Kletečka předvedl ministryni Schillerové jedinečnou virtuální 3D studii kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, kterou vytvořil student školy Jindřich Dítě.

Schillerovou kostel ve virtuální realitě nadchnul tak, že ho musela navštívit naživo a vyslechla si celý příběh nejvýznamnější stavby barokní gotiky u nás. Navštívila také průmyslovou zónu, která je v druhé etapě výstavby s podporou CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu. Zaměřuje se na investory s vysokou přidanou hodnotou práce, a hlavně na rozvoj místních firem. Teď je ve fázi síťování a vybírání zájemců.

Další zastávkou byl oběd s významnými podnikateli regionu v hotelu Tálský mlýn, který ocenil zejména náměstek Martin Kukla. „Místní podnikatelé jsou nejvýznamnějším zaměstnavatelem a tahounem regionální ekonomiky. Spolupráce a zpětná vazba od nich je pro mě velmi důležitá, všem z nich patří velké poděkování,“ zdůraznil Martin Kukla.

Setkání se zúčastnil například Tomáš Vránek, podnikatel roku 2019 Kraje Vysočina, ze společnosti ICE Industrial Services a.s, Pavel Cesnek, generální ředitel firmy Žďas a Constantin Norbert Kinský.

Ministryně Schillerová se zastavila v obci Nové Veselí, kde navštívila místní kostel a základní školu. Zde ji provedl starosta Zdeněk Křivánek a ředitel školy Jan Krakovič.

Při cestě do Jihlavy pozdravila seniory v Domově Ždírec, kde ji uvítala ředitelka Martina Matějková a zhruba patnáct seniorů, kteří měli otázky na právě schválený příspěvek 5000 korun, který bude vyplacený v prosinci 2020.

 Další část programu byla návštěva Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, kde všechny srdečně přivítal ředitel Jiří Němec. „Hasiči jsou moji srdeční záležitostí, takže toto setkání jsme nemohli vynechat,“ doplnila poslankyně Monika Oborná. Poslední zastávkou bylo Krajské ředitelství Policie, kde delegaci ministryně uvítal ředitel Miloš Trojánek.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva | Foto Alena Schillerová / Facebook

Štítky Alena Schillerová, návštěva, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Milán Vosmik

Alča sbírá body pro Bureše. Burešova děvka.

pondělí, 31. srpna 2020, 20:56

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.