Aktuálně

Jihlava nabízí tři hektary pozemků pro bytové domy, chce nejméně 139 milionů více...

V pondělí se na Horním Kosově začne budovat parkoviště. Nových 56 míst bude k dispozici v říjnu

Autoři | Foto pixabay.com | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Mezi ulicemi Vrchlického a Jarní bude nové parkoviště. Výstavba začne 20. května a její dokončení je plánováno na polovinu října letošního roku. Díky novému parkovišti bude v lokalitě o 56 parkovacích míst více.

„Navržená stavba je situována v ploše mezi stávajícími místními komunikacemi ulice Vrchlického a Jarní a navazuje na stávající parkoviště na ulici Zimní s propojením obslužné komunikace na ulici Jarní,“ doplnila Alena Kottová z odboru rozvoje města Jihlavy.

PSALI JSME: Lidé v Horním Kosově dostanou nová parkovací místa. Hotovo bude v půlce října

Stavbu pro město Jihlavu provede společnost EUROVIA CS, a. s. a bude stát přibližně 5,6 milionu korun. Během stavby bude omezena přibližně desítka parkovacích míst, a to u domů na ulici Zimní s číslem popisným 13 a na ulici Jarní s číslem popisným 34. „Kvůli výstavbě se také přesune kontejnerové stání naproti domu Jarní 32, a to do jednoho parkovacího místa o pár metrů dál,“ doplnila Alena Kottová.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky parkování, Horní Kosov, parkoviště, Zimní, sídliště, Jihlava, Eurovia CS

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.