Aktuálně

V jihlavské průmyslové zóně je stále čistší vzduch, ukázalo měření více...

Na řidiče čeká v Jihlavě od pondělního rána několik nových uzavírek

, aktualizováno před 49 minutami

Autoři | Foto Jana Kroneislová

Stavební sezóna začala a dělníci pracují na stále více místech. V pondělí 12. května musí řidiči od rána počítat s dalšími uzavírkami. Dopravní omezení budou na obchvatu a například i ve Fibichově ulici. Brzy se začne jezdit jinak také u Helenína.

Po víkendové uzavírce Jihlavského tunelu začnou silničáři na dálničním přivaděči připravovat na opravy téměř pět kilometrů dlouhý úsek od křižovatky s Jiráskovou ulicí až téměř ke kruhovému objezdu u zahrádkářské osady Ráj. „Práce bude zpočátku provázet pouze částečné omezení provozu. Ten bude na silnici I/38 veden kyvadlově, na semafory. Předpokládáme, že od začátku letních prázdnin na přibližně 2 měsíce bude uzavřena část opravovaného úseku s tunelem,“ avizoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jiří Veselý.

Jihlavu čeká dopravní peklo, nejhorší situace bude pro řidiče od května do září

Řidiče v Jihlavě letos v létě čeká uzavírka ulic Tolstého, Jiráskova, také křižovatky u Rozkvětu a neprůjezdný bude rovněž Jihlavský tunel. Magistrát informoval o termínech jednotlivých uzavírek, které se snažil co nejlépe vzájemně zkoordinovat.

Jihlavský magistrát pak doplnil, že od pondělí do konce červnea budou uzavřeny sjezd od D1 na Jiráskovu ulici a nájezd z Jiráskovy ulice směr D1. Objízdná trasa povede přes ulici Romana Havelky. „Na křižovatce Humpolecké a Romana Havelky bude provoz dočasně řízen přenosnými semafory,“ dodal mluvčí města Radovan Daněk.

Na silnici bude třeba opravit vozovku, jejíž stav má četné vady. „Rekonstruovat se budou rovněž navazující větve mimoúrovňového křížení. Vyměňovat se v rámci této akce budou také mostní závěry a ložiska na dvou mostech na trase. Projekt zahrnuje rovněž výměnu protihlukové stěny a svodidel,“ informoval Veselý. Na zakázku za 152 milionů mají dělníci 115 dnů, opravovaný úsek má být uveden do provozu do konce letošního září.

U Helenína nově po provizorní silnici

Na týden bude zavřená také Fibichova ulice kvůli rekonsturkci plynovodu mezi křížením s ulicemi Na Sádkách a V Důlkách. Další týden se práce přesunou do úseku mezi ulicemi V Důlkách a Zahradní. Smetanova ulice zůstane kvůli výkopovým pracím zavřená až do konce května. Pokračují pak uzavírky Jiráskovy ulice, dělníci dále pracují na okružní křižovatce u Rozkvětu nebo U Dlouhé stěny.

Další  změna řidiče potká v nejbližších dnech na cestě z Jihlavy směrem na Žďár nad Sázavou. U Helenína totiž začne stavba kruhové křižovatky související s jihovýchodním obchvatem a auta budou až do konce října jezdit po provizorní cestě okolo. Jízda by tam ale měla být plynulá. „Do tý Jihlavy se fakt nedostaneme,“ povzdychl si v nadsázce na sociálních sítích Aleš Marek.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky uzavírky, obchvat, přivaděč, Jiráskova, Brněnská, Fibichova

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.