středa 17. srpna 2022 Petra

Nová dopravní výzva. Oprava přivaděče omezila jeho využití, uzavřený je i dálniční exit 112

U Jihlavy jsou od úterý další dopravní omezení spojená s opravou silnice 38, po které auta jezdí k nájezdu na dálnici D1 a na Havlíčkův Brod. Kvůli uzavření sjezdové a nájezdové části u exitu 112 platí objízdná trasa přes Větrný Jeníkov, kde je exit 104. Je dlouhá přes 22 kilometrů. Z dálnice mohou řidiči sjíždět i na exitu 119 u Velkého Beranova. Omezení potrvají podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do 15. října.

Provoz na přivaděči je svedený pouze do jízdního pásu vedoucího na Havlíčkův Brod, pro každý ze směrů je vyhrazený jeden jízdní pruh. Uzavřený je kvůli tomu pávovský sjezd ve směru od D1 i nájezd směr Jihlava. Stejné omezení platí pro směr do průmyslové zóny a ve Smrčenské ulici. Uzavřený je také sjezd od D1 v ulici Romana Havelky.

Řidiči v létě naplno pocítí opravy přivaděče u Jihlavy. Na dálnici nenajedou, ani se z ní nedostanou

Léto je tradičně obdobím oprav a uzavírek silnic a letošní rok nebude výjimkou. Palčivá situace vznikne mimo jiné i na dálničním přivaděči u Jihlavy, na kterém se od 5. července do 15. října uzavřou sjezdy a nájezdy, mimo jiné i na samotnou...

Dvouletá oprava dálničního přivaděče začala v březnu. Už teď je tam provoz omezený, stále ale auta jezdí oběma jízdními pásy. Zakázku za 338 milionů korun bez daně dostala od Ředitelství silnic a dálnic firma Strabag. Dálniční přivaděč je nejvytíženějším úsekem silnic první třídy na Vysočině, podle posledního sčítání dopravy po něm za 24 hodin projede 27 500 vozidel.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky ČR, silnice, stavby, D1, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.