středa 17. srpna 2022 Petra

Řidiči v létě naplno pocítí opravy přivaděče u Jihlavy. Na dálnici nenajedou, ani se z ní nedostanou

Léto je tradičně obdobím oprav a uzavírek silnic a letošní rok nebude výjimkou. Palčivá situace vznikne mimo jiné i na dálničním přivaděči u Jihlavy, na kterém se od 5. července do 15. října uzavřou sjezdy a nájezdy, mimo jiné i na samotnou dálnici D1.

„Dálniční přivaděč na silnici I/38 můžeme o letošních prázdninách považovat za velice problematické místo,“ potvrzuje policejní mluvčí Dana Čírtková. Od sjezdu z dálnice D1 na 112. kilometru směrem na Jihlavu bude až do podzimních měsíců provoz veden v obou směrech pouze v jednom jízdním pásu.

Od 5. července do 15. října se bude k obousměrnému provozu po přivaděči využívat pouze levý jízdní pás vedoucí od Jihlavy směrem na Havlíčkův Brod a provoz bude vedený v režimu 1+1 jízdní pruh pro každý směr jízdy. Kromě snížení nejnižší povolené rychlosti vzniknou komplikace také na sjezdových a nájezdových větvích na exitu 112 ve směru D1 – Jihlava.

„Zcela uzavřena bude v tomto místě sjezdová větev z D1 od Prahy směr Jihlava a sjezdová větev od Brna směr Jihlava. Uzavřena bude také nájezdová větev od Havlíčkova Brodu na D1 směr Brno,“ vypočítává komplikace Čírtková.

Další omezení se bude týkat Pávova - sjezd ve směru od D1 i nájezd směr Jihlava budou uzavřeny. Stejně tak bude uzavřen sjezd ve směru od D1 a nájezd směr Jihlava na Pávově – průmyslové zóně. Uzavřený bude sjezd ve směru od D1 i nájezd směr Jihlava na Bedřichově na ulici Smrčenská. Uzavřený bude také sjezd ve směru od D1 - Jihlava centrum – na ulici Romana Havelky v Jihlavě.

Řidiči budou na tuto situaci včas upozornění dopravním značením, a to již na dálnici D1, kde ve směru od Prahy mohou využívat sjezd na 104. kilometru Větrný Jeníkov a poté pokračovat směrem do Jihlavy po silnicích nižších tříd. Ve směru od Brna bude vyznačena doporučená trasa pro sjezd z dálnice na 119. kilometru ve Velkém Beranově a poté vozidla pojednou do Jihlavy po silnicích nižších tříd.

„Tato situace s sebou může přinést možné komplikace a musíme počítat s tím, že mnohem silnější provoz bude na silnicích při průjezdu městem Jihlava. Proto na bezpečnost a plynulost provozu budou dohlížet především dopravní policisté. Apelujeme proto na všechny řidiče, aby respektovali vyznačené objízdné trasy a dbali pokynů policistů,“ uzavírá policejní mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Karlovy Vary | Zdroj Policie ČR

Štítky doprava, Jihlava, omezení, přivaděč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.