pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Sníh opět komplikuje dopravu. Problémy jsou hlavně na I/38

, aktualizováno 30. listopadu 2021, 15:28

Předpověď meteorologů se naplnila a náš kraj zasypal další sníh. V kombinaci se silnějším větrem počasí komplikuje řidičům cestování. Policie od rána přijala oznámení o 15 nehodách.

„Z nich nakonec policisté šetřili pouhých šest. Při jedné nehodě se zranila chodkyně, K nehodě došlo ráno krátce po sedmé hodině ranní v Třebíči, kde se střetlo na přechodu pro chodce na křižovatce u základní školy kpt. Jaroše osobní vozidlo s chodkyní. Třiašedesátiletá žena se lehce zranila a byla převezena do zdravotnického zařízení k dalšímu vyšetření," jmenuje Dana Čírtková, mluvčí policistů. 

Meteorologové: Očekáváme další vydatné sněžení, k tomu bude foukat silný vítr

Meteorologové vydali výstrahu přes dalším silným sněžením, které by k nám mělo přijít dnes, v úterý 30. listopadu. Na horách napadne kolem 20 centimetrů sněhu a v podhorských oblastech a na Vysočině mezi pěti až deseti centimetry. Zároveň bude...

Kvůli novému sněhu a větru mají vozidla na některých místech v kraji problémy se sjízdností. Nejhorší situace je na silnici I/38 od Jihlavy na Havlíčkův Brod a poté na Golčův Jeníkov, kde zejména ve stoupání nemohou vyjet kamiony a blokují provoz. Problémy mají řidiči na Pacovsku, na silnici I/19 v okolí Nového Města na Moravě.

„Všechna oznámení o problémech ve sjízdnosti předávají policisté integrovaného operačního střediska dispečerům krajské správy a údržby silnic k přijetí opatření," dodává Čírtková. 

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Dalibor Mašek

Štítky sníh, doprava, problémy, nehody, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.