<

Aktuálně

VIDEO: Vánoční dům v Kostelci. Výzdobu jsme chystali tři týdny, říkají jeho autoři více...

Víkendové tipy: V Jihlavě bude peklo v hlavní roli, lidé si projdou zámek v Telči více...

Na dálničním přivaděči u Jihlavy havaroval řidič mercedesu. Měl přes dvě promile více...

Řidič trolejbusu narazil do ženy, která čekala na zastávce. Policie hledá svědky více...

Rapper Raego ruší svůj dnešní koncert v Třebíči, na vině jsou zdravotní problémy více...

Po srážce dvou vlaků na Pelhřimovsku je devět lidí zraněných

Autoři | Foto Lenka Dvořáková

Při čelní srážce dvou vlaků provozovaných Jindřichohradeckými místními drahami dnes ráno na Pelhřimovsku utrpělo devět lidí lehké zranění. Jsou mezi nimi tři děti a také oba strojvedoucí a jeden průvodčí. Záchranáři je převezli do pelhřimovské nemocnice. ČTK to sdělila policejní mluvčí Monika Pátková. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou strojvedoucích negativní.

AKTUALIZOVÁNO 18.29: Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je pravděpodobnou příčinou nehody selhání člověka. Doprava byla na trati obnovena v 15:45.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti a veškeré okolnosti události dále prověřují,“ uvedla Pátková. Podle Drápala je vyšetřování zatím na začátku, ale s největší pravděpodobností jeden ze strojvůdců nedodržel předpisy a nevyčkal na křižování obou vlaků.

Policistům byla nehoda oznámena v 7:36. Vlaky se srazily na úzkokolejné železniční trati mezi Jindřichovým Hradcem a Obrataní poblíž Chvalkova na Pelhřimovsku. V jednom z vlaků bylo zraněno šest cestujících, z toho tři děti, a strojvedoucí. Ve druhém vlaku v době srážky žádní cestující nebyli, zraněni ale byli strojvedoucí a vlakvedoucí. „Podle našeho mínění byl systém výhybek v pořádku. Příčinu ale zjišťuje inspekce a policie,“ řekl ČTK Pavel Matlas ze společnosti, která trať provozuje.

Jindřichohradecké místní dráhy se během výluky snažily na dráze zajistit náhradní provoz a vozily cestující i vlastními automobily. Podle Drápala vlaky při srážce nevykolejily. Škoda na obou soupravách se předběžně odhaduje na 800 tisíc korun.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky okres Pelhřimov, Drážní inspekce, Jindřichohradecké místní dráhy, Jindřichův Hradec, Obrataň

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.