pondělí 18. října 2021 Lukáš

Lidé v Jihlavě budou jezdit MHD zdarma. Městem je provezou retro vozy

Jihlavský dopravní podnik chystá pro všechny zájemce program, který bude souviset s již tradičním Evropským týdnem mobility (ETM). Ten v tomto roce připadá na týden od 16. do 22. září.

Letošní ročník bude zaměřen na zdravý životní styl a pohyb. Opět bude možné cestovat MHD zdarma, a to v neděli 19. září, kdy se do města znovu vydají retro trolejbusy a autobusy. Zajímavá bude také virtuální kavárna v pondělí 20. září, kde bude možné debatovat o přínosech vysokorychlostní tratě s manažerem projektu Markem Pinkavou.

Zkusit své dovednosti bude možné při Branném závodě ve čtvrtek 16. září. „Trasa o délce cca 4 kilometry povede lesoparkem Heulos, zoologickou zahradou i letním kinem. V areálu OC Březinky, kde bude start i cíl, bude připravena lehčí obdoba překážkového závodu Sparťan, kterou pro vytvořila tělocvična Zeus Power House,“ doplnil Karel Dvořák, zástupce ředitele Střední školy a Vyšší odborné školy Trivis Jihlava, která již třetí ročník závodu pořádá.

FOTO, VIDEO: Historie versus současnost. Jihlava oslavila 111 let MHD

Krajská Jihlava má za sebou velké oslavy, které ve městě probíhaly během uplynulého víkendu. Řeč je o 111. výročí od vyjetí první tramvaje, což zároveň znamenalo zavedení městské hromadné dopravy (MHD) v Jihlavě. Návštěvníci, kteří se oslav...

Ve středu 22. září proběhne na Masarykově náměstí také tradiční Jihlavský den zdraví, v rámci kterého bude možné odevzdat nepotřebná jízdní kola či brýle, a podpořit tak sbírky „Kola pro Afriku“ a „Brýle pro Afriku“.

ETM však nabídne i lodě, cyklojízdu, cvičení pro seniory nebo nordic walking.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky MHD, dopravní podnik, retro, doprava, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.