neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

V Jihlavě začne rekonstrukce trolejí u Rozkvětu. Některé linky obslouží autobusy

Lidé, kteří v Jihlavě využívají městskou hromadnou dopravu, musí počítat s tím, že od 12. července se rozběhnou práce na rekonstrukci trolejí nad okružní křižovatkou ulic Havlíčkova a Pražská a přilehlých částí trolejového vedení.

„Realizací rekonstrukce bude nově okružní křižovatka všesměrová a po realizaci investice do nových trolejí do Bedřichova umožní nasazení standardních trolejbusů na spojení Březinek s obchodní a relaxační zónou podél ulice Romana Havelky a vedení nové trolejbusové linky z Bedřichova k Poliklinice a na Masarykovo náměstí,“ jmenuje ředitel jihlavského dopravního podniku Radim Rovner.

Uvolněné parciální trolejbusy v roce 2022 přejdou na obsluhu Antonínova Dolu a Horního Kosova.

„Z důvodu stavebních prací budou po dobu zhruba 2 měsíců nasazeny autobusy náhradní přepravy na linky A, E a částečně D a F. Jízdní řády těchto linek se nemění. Na lince D a F využijeme výhodu parciálních trolejbusů a nasadíme je po dobu výluky. Úsek stavby bez trolejí překonají jízdou na trakční baterii. Z tohoto důvody byly na zastávce Vysoká škola polytechnická ve směru na Dům zdraví instalovány stříšky pro automatické natrolejení. Omlouváme se za dočasná omezení v prostoru stavby,“ vzkazuje veřejnosti ředitel Rovner.

Ohodnoť článek

Foto Google maps

Štítky rekontrukce, kruhový, objezd, Havlíčkova, MHD, DPMJ, doprava, troleje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.