sobota 24. července 2021 Kristýna

Na policejní parkovací dům v Jihlavě dá kraj dalších deset milionů korun

Krajští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili desetimilionový dar na stavbu parkovacího domu, který bude stavět Policie ČR v Jihlavě. Celková výše daru je 20 milionů korun. Už loni zastupitelé uvolnili prvních deset milionů. Stavba domu s 94 parkovacími místy by mohla začít v roce 2022, řekl Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Policejní parkoviště bude využívat i veřejnost.

„V současné době máme řízení o stavebním povolení a máme projektovou dokumentaci. Pokud by šlo všechno podle plánu, můžeme ke konci roku vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele, reálně by se začalo pracovat příští rok," řekl Miloš Trojánek. Náklady na parkovací dům jsou asi 60 milionů korun.

Parkovací dům s 58 krytými a 36 nekrytými parkovacími místy má stát v ulici Dr. Jiřího Procházky. V jeho blízkosti stojí i krajská nemocnice, u které se staví také domov pro seniory. Míst pro parkování je v lokalitě nedostatek. To byl podle hejtmana Vysočiny Vítězslava Schreka (ODS a STO) hlavní důvod, proč se kraj pro podporu rozhodl.

Parkování u jihlavské nemocnice vyřeší nový parkovací dům. Nabídne 94 míst včetně nabíjení pro elektromobily

Jihlava bude mít nový parkovací dům. Vyrůst by měl už během příštího roku v lokalitě u Nemocnice Jihlava. Bude sloužit především Krajskému ředitelství policie Kraje Vysočina, které sem nasměruje parkování svých zaměstnanců, a také části...

„Tím, že budou mít zaměstnanci policie možnost zaparkovat služební i soukromá vozidla v nově vybudovaném parkovacím domě, uvolní parkovací místa v okolí bytových domů pro ostatní veřejnost. Policie také opustí velkou část dosavadního sdíleného parkování v areálu jihlavské nemocnice, kde je nyní počet míst z důvodu stavebních prací také výrazně omezený," řekl Vítězslav Schrek.

Parkovací dům má sloužit policii i veřejnosti. „Primárně asi těm lidem, kteří budou jednat na krajském ředitelství police, ať už jsou to advokáti, strany, které tam jedou vyřizovat různé záležitosti, protože administrativy je tam hodně," řekl Trojánek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky správa, policie, doprava, parkování, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.