neděle 24. ledna 2021 Milena

Policie v kraji od rána řešila dvě nehody. Které silnice jsou špatně sjízdné?

Kvůli nočnímu sněžení jsou od dnešního brzkého rána problémy v dopravě. Policisté od šesté hodiny ranní dostali na linku 158 oznámení o dvou dopravních nehodách. Ty se naštěstí obešly bez zranění osob.

Nehody se konkrétně staly na Žďársku a Havlíčkobrodsku. Některé silnice jsou navíc špatně sjízdné. „A to na Žďársku u Nového Města na Moravě směr Boskovice a dále na Třebíčsku u Dalešic. Nadále je nutné dbát při jízdě zvýšené opatrnosti. Silnice mohou být namrzlé, nebezpečí smyku hrozí také například na úsecích s uježděnou vrstvou sněhu,“ řekla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Je nutné, aby řidiči přizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky, adekvátně snížili rychlost jízdy, věnovali se plně řízení, dodržovali bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly a v neposlední řadě vozidlo před započetí jízdy očistili od sněhu, včetně zajištění dostatečného výhledu z automobilu.

Pozor na námrazu, sníh a led na autech. Koledujete si o pokutu

Také na Vysočinu konečně dorazilo tolik očekáváné sněžení a mráz. V takových chvílích by ale ani řidiči, kteří ráno spěchají do zaměstnání, neměli zapomenout na důkladné očištění auta.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky doprava, nehoda, sjízdnost, silnice, sníh, počasí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.