<

Aktuálně

Senior v Brodě naletěl. Údajní řemeslníci z ciziny mu za 100 tisíc natřeli plot více...

DRBNA HISTORIČKA: Vlak z Jihlavy vítalo hřmění výstřelů a volání Sláva! více...

PŘEHLED: V Jihlavě vznikne řada nových bytů. První snad už na konci tohoto roku více...

Řidič BMW dostal smyk a skončil na poli. Neměl řidičák a navíc byl opilý více...

V Moravských Budějovicích srazil nákladní vůz chodkyni, na místě přistával vrtulník více...

Policisté si opět posvítili na řidiče kamionů. Na dálnici vybrali přes půl milionu více...

Již brzy bez omezení pro řidiče. Úprava propustků u Štoků jde do finále

Autoři | Foto Drbna

Do svého finále spěje úprava dvou propustků dešťové vody pod silnicí I/38 v úseku Havlíčkův Brod – Jihlava. Práce probíhají u obce Štoky.

Usnesením vlády č. 739 ze dne 23. října 2017 byl tento úsek určen pro přepravu nadměrných a těžkých nákladů v souvislostí s možnou budoucí výstavbou nových jaderných zdrojů v lokalitách Temelín a Dukovany. Z tohoto důvodu vznikla potřeba stabilizace určené trasy.

„V případě propustků ev. č. 38-374P a 38-374aP se jedná o zvýšení jejich nosnosti a odvodňovací kapacity. Doprava je zde vedena jedním jízdním pruhem, ve kterém momentálně neprobíhají stavební práce, a kyvadlový provoz v úseku cca 600 metrů je řízen světelnou signalizací,“ popsal za Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martin Buček.

Připojuje informaci, že stavební práce pokračují podle schváleného harmonogramu. Aktuálně probíhají finální práce na samotných propustcích a v druhém zářijovém týdnu by se měly dokončovat práce na vozovce. Po pokládce obrusné vrstvy, plánované na konec příštího týdne v závislosti na klimatických podmínkách, se předpokládá demontáž dočasného dopravního omezení.

„Kolem poloviny záři by tak již řidiči mohli tímto úsek projíždět bez čekání na semaforech. Ačkoliv se zde i poté bude nadále pracovat, očekávají se pouze krátkodobá omezení nutná pro provedení dokončovacích prací, která by neměla plynulost dopravy výrazně ovlivnit,“ dodává závěrem Buček.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky omezení, I/38, Štoky, propustek, oprava, Jihlava, Havlíčkův Brod, Martin Buček, Jaderná elektrárna Temelín, Ředitelství silnic a dálnic, Dukovany, finále

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.