Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Rok 2024 bude i v Třebíči ve znamení velkých investic. Opraví se stadion a koupaliště, zlepší se parkování

Také třebíčská radnice má za sebou rok plný velkých investic a dokončených projektů. Zároveň přišla s přehledem největších investic pro rok 2024. Ty se týkají třeba dopravy, rekonstrukce zimního stadionu, oprav silnic a řidiče určitě potěší to, že se ve městě zlepší parkování.

„V loňském roce byla nevíce viditelnou investicí výměna dosloužilých semaforů v Třebíči, zahájení rekonstrukce širšího centra města – ulic Hasskova, Kotlářská a Martinského náměstí, přístavba hvězdárny a vybudování nového planetária nebo dokončení revitalizace městského parku Hrádek," zrekapitulovala ve zprávě pro novináře mluvčí Třebíče Irini Martakidisová. 

Kromě dokončení stavby mostu v Poušově, který bude otevřen v červnu letošního roku a dokončení revitalizace širšího centra města, budou v roce 2024 realizovány tyto významné investice:

Revitalizace zimního stadionu

Zde půjde o kompletní rekonstrukci, a to včetně obvodového pláště, přípojek a přístupových komunikací. Součástí stavby je nové sociální zázemí, rekonstrukce hlediště a ledové plochy, přístavba s novými šatnami, sociálním zařízením a novým technologickým zařízením stadionu. „Rekonstrukce je plánována od dubna 2024 do června 2026. Předpokládaná cena činí 500 milionů korun," dodala mluvčí Martakidisová. 

Třebíčský hokej bude mít po dobu rekonstrukce stadionu zázemí v Moravských Budějovicích

Pokud letos začne plánovaná modernizace zimního stadionu v Třebíči, přesune se A-tým třebíčského hokeje dočasně zřejmě do Moravských Budějovic. Podle jejich starosty Martina Ferdana (Budějováci s podporou Starostů) kvůli tomu město letos...

Revitalizace plaveckého areálu na Polance

Také plavecký areál na Polance čekají lepší časy. V letošním roce bude zahájena kompletní revitalizace celého venkovního areálu ta zahrnuje nové technologické rozvody včetně ohřevu vody, nové nerezové bazény s vodními atrakcemi, tobogán, budovu zázemí s šatnami a občerstvením, zlepšení travnatých ploch, nový vstup se vstupním terminálem. „Předpokládaná cena revitalizace, která je plánovaná od dubna 2024 do května 2025, je 180 milionů korun," vyčíslila mluvčí Třebíče. 

Třebíč vypsala výběrové řízení na opravu koupaliště za 200 milionů. Bazén bude mít vyhřívanou vodu

Třebíč vypsala výběrové řízení na firmu, která zrekonstruuje venkovní koupaliště Polanka. Odhadované náklady jsou 200 milionů korun. Práce na modernizaci areálu nedaleko řeky Jihlavy mají začít v dubnu příštího roku. Po opravě chce město...

Rekonstrukce mostu v ulici Marie Majerové

Oprava stávajícího mostního objektu přes Týnské údolí zahrnuje výměnu obrusné a ložné vrstvy před a za mostem, výměna povrchu vozovky mostu a úprava její šířky z původních osmi na 9,4 metrů. Stavba zahrnuje také přeložku veřejného osvětlení, opravu vozovky a přilehlých chodníků. „Oprava v hodnotě zhruba 30 milionů korun bude zahájena v březnu a po mostě bude možné jezdit od září letošního roku," popisuje Irini Martakidisová. 

Zasíťování pozemků v Nehradově

Město Třebíč letos zahájí i budování komunikací a inženýrských sítí pro výstavbu dvaceti rodinných domů v jižní části lokality Nehradov, toto by mělo být dokončeno   roce 2025. Předpokládaná cena stavby je 30 milionů korun.

I. etapa revitalizace zámeckého parku

„Úprava převážně v severní části zámeckého parku, obnova zeleně a stávajících mlatových cest, nový mobiliář, vybudování veřejného osvětlení, které propojí ulici U Obůrky s Podzámeckou nivou. První etapa revitalizace bude stát zhruba 9 milionů korun a proběhne v letošním roce," sdělila Martakidisová k dalším plánům. 

Revitalizace Václavského náměstí

V tomto roce půjde o druhou etapu rekonstrukce, kdy bude vybudována nová silnice, chodníky, inženýrské sítě (kanalizace, vodovod, přípojky pro veřejné osvětlení, plynovod, rozvody nízkého napětí) a sadové úpravy. „Práce započnou v dubnu a skončí v srpnu letošního roku, předpokládaná cena je 9 milionů korun," říká mluvčí Třebíče. 

Parkoviště v Sušilově ulici

V blízkosti centra Třebíče vznikne zhruba 62 nových parkovacích stání,  součástí stavby budou podzemní kontejnery a rozšíření veřejného osvětlení. Stavba bude zahájena v červenci, dokončení je plánováno na prosinec letošního roku. Předpokládaná cena je 11 milionů korun..

Rekonstrukce knihovny v Hasskově ulici

„V letošním roce bude zrekonstruovaná budova knihovny. Rekonstrukce zahrnuje vybudování bezbariérového přístupu v interiéru, vzduchotechniky, zateplení střechy, výměna oken a dveří, obnova podlah, částečná výměně elektroinstalace. Předpokládaná cena je 18 milionů korun," doplnila dále Martakidisová. 

Plošné opravy silnic

Poslední položkou v seznamu plánovaných investic na rok 2024 je další pokračování plošných oprav povrchů silnic v ulicích města. letos konkrétně půjde o ulice Bartošova, Dobrovského (mezi ulicemi Bezručova a Křížkovského), J. Suka (od uliceTáborská po ulici Jindřichova), Jindřichova, Vltavínská (včetně části úseku směrem k objektu Charity). „Předpokládaná cena oprav je 8,5 milionu korun," doplnila závěrem Martakidisová. 

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Třebíč | Zdroj Město Třebíč

Štítky investice, plány, radnice, 2024, Třebíč

Rok 2024 bude i v Třebíči ve znamení velkých investic. Opraví se stadion a koupaliště, zlepší se parkování | Třebíčsko | Z kraje | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.