neděle 7. března 2021 Tomáš

Třebíč chce nechat zhodnotit dopravu v ulicích. Průzkum vyjde asi na milion korun

Třebíč si nechá asi za milion korun zpracovat dopravní průzkum a model celého města. Má pomoci v rozhodování o budoucích úpravách fungování dopravy ve městě. Radnice ho bude mít k dispozici na jaře příštího roku. Novinářům to řekl starosta Třebíče Pavel Pacal (Pro Třebíč).

Data o intenzitě dopravy se budou shromažďovat od 15. října do 30. listopadu. „Je to první část, ve které budou zjišťovány údaje. V další části je realizace do 30. dubna 2021, kdy dojde k samotnému zpracování výstupů z toho, co bylo zjištěno," řekl Pavel Pacal. Náklady na sběr dat jsou podle něho asi 480 tisíc korun, na zpracování modelu pak přibližně půl milionu korun, většinu nákladů město uhradí z dotace.

Model má odhalit, jak jsou ulice města využívané a vytížené a jakými dopravními opatřeními v nich lze situaci upravit.

Dopravu celého města s přibližně 36 tisíci obyvateli radnice podle Pacala zatím ještě hodnotit nenechala. Intenzita dopravy a pohybu chodců se zjišťovala zatím jen v městských částech nebo na jednotlivých křižovatkách, naposledy na křižovatce ulic 9. května a U Kuchyňky. Údaje mají posloužit při rozhodování o tom, jak křižovatku s dlouhými kolonami na vedlejších silnicích upravit.

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky doprava, průzkum, správa, Třebíč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.