úterý 17. května 2022 Aneta

Polná plánuje stavbu pumptracku u rybníka Peklo. Měl by vyjít zhruba na tři miliony korun

Polná na Jihlavsku má v plánu postavit u rybníka Peklo pod zámkem adrenalinovou dráhu pro bikery, takzvaný pumptrack. Projekt s předpokládanými náklady okolo tří milionů korun patří mezi 28 projektů zaměřených na cyklisty, na které dnes schválilo dotace krajské zastupitelstvo. Rozdělilo celkem 20 milionů korun. Příspěvky na pumptrack dostala také města Pacov a Moravské Budějovice. Jsou to sportoviště s terénními nerovnostmi, kde jezdci na kole místo šlapání používají jako hnací sílu "pumpování", tedy pohyb nahoru a dolů.

Polná dostane na stavbu pumptrackové dráhy s celkovou plochou 1400 metrů čtverečních od kraje 1,5 milionu korun. „Jsme připraveni k tomu přidat dalších 1,5 milionu," řekl dnes starosta Jindřich Skočdopole (nestraník). Následovat bude výběrové řízení na firmu, která dráhu postaví. Pokud postup schválí koncem června zastupitelé, mohl by být nový areál s asfaltovým povrchem budovaný na podzim.

K Peklu lidé chodí i mimo letní sezonu. Do tamního rekreačního areálu přidalo město tento měsíc nafukovací trampolíny pro děti, opravený je minigolf. Lidé si tam podle webu mohou půjčit i sportovní vybavení, včetně lodiček a šlapadel. Přípravy na stavbu letního koupaliště u Pekla ale radnice před dvěma lety zastavila. Starosta dnes řekl, že k tomuto záměru se zatím město vracet nebude, kvůli nynější ekonomické situaci a vzhledem k jiným prioritám, jako je nástavba a přístavba základní školy.

V letošním krajském dotačním programu Cyklodoprava a cykloturistika uspěla pětitisícová Polná se třemi žádostmi. Kromě příspěvku na pumptrack dostane 390.000 korun na studii, která prověří možnosti cyklistického propojení na Dobronín a Jihlavu, včetně možnosti přestavby nevyužívané železnice mezi Polnou a Dobronínem na cyklostezku. Uvedl to Tomáš Obořil z městského úřadu. Dalších 403.000 korun od kraje dostane Polná na opravu části cyklotrasy, která vede po cestě z Polné na Věžničku.

Nový pumptrack v Jihlavě

Největší pumptrack se zrcadlovou dráhou v České republice má od loňského června krajská Jihlava. „Dráha je postavena opravdu unikátně. Je vidět, že se o to postarali profíci s opravdovým zájmem pro věc. Na místě jsou už i funkční sloupy s novým osvětlením sportovišť a na asfaltu jsou nastříkané žluté vodicí čáry a směrovky dráhy,“ uvedl již dříve před otevřením dráhy náměstek jihlavské primátorky pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Jihlava slavnostně otevře pumptrack se zrcadlovou dráhou. Je největší v celé ČR

Jihlavu ve středu 16. června čeká velká sláva. Ve 14 hodin se ve volnočasovém areálu Český mlýn slavnostně otevře největší pumptrack se zrcadlovou dráhou v České republice. Návštěvníci se mohou těšit na freestyle exhibice od vrcholových jezdců.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Jihlava

Štítky pumptrack, rekreace, správa, stavby, cykloturistika, Polná

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.