pondělí 17. února 2020 Miloslava

Pod hladinou rybníka Cihlář utonul muž. Šlo o pohřešovaného seniora, který se šel před bouřkou vykoupat

K neštěstí došlo v pondělí 26. srpna večer na Havlíčkobrodsku. V rybníku Cihlář bylo nalezeno tělo dvaaosmdesátiletého muže. Události předcházel telefonát na linku 158.

„Okolo půl sedmé odpoledne přijali policisté Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina prostřednictvím tísňové linky oznámení o pohřešování dvaaosmdesátiletého muže, který se šel těsně před bouřkou vykoupat do rybníku Cihlář v Havlíčkově Brodě, a poté ho již nikdo neviděl. Na místo ihned vyjeli policisté z obvodního oddělení a Hasičský záchranný sbor Havlíčkův Brod. Na místo byli také přivoláni policejní potápěči z odboru speciálních potápěčských činností Brno, kteří společně s hasiči a dvěma čluny prováděli propátrávání rybníka,“ popisuje podrobnosti David Linhart, mluvčí policistů.

Po muži všichni pátrali jak v rybníku Cihlář, tak i v jeho okolí. Do pátrací akce byl nasazen také policejní psovod.

„Před jedenáctou hodinou večer se policejním potápěčům v rybníku Cihlář podařilo muže nalézt, ale již bez známek života. Na místo byl přivolán koroner, který konstatoval smrt a neshledal známky cizího zavinění. Pro přesné zjištění příčiny úmrtí byla nařízena pitva,“ doplnil mluvčí Linhart.

Foto turistik.cz

Štítky utonutí, rybník, Cihlář

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.