neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Vysočina přispěje na dvě nové ordinace zubních lékařů 600 tisíc korun

Rozhodnutím krajských zastupitelů uvolnila Vysočina dalších 600 tisíc korun na podporu zajištění stomatologické péče. V kraji je dlouhodobě zubařů nedostatek. Na krajskou podporu mají nárok obce nebo jejich svazky. Po 300 tisících korunách získaly Světlá nad Sázavou a obec Krucemburk na Havlíčkobrodsku.

Krucemburk s asi 1600 obyvateli je bez zubního lékaře přibližně dva roky. Odešel do důchodu. Obec se od té doby snažila pomocí inzerátů a oslovování pojišťoven získat zubaře nového. Dohodla se až s lékařkou, která má v regionu chalupu a rozhodla se tam i přestěhovat. Peníze od kraje obec využije na vybavení ordinace, která bez větších oprav sloužila několik desítek let. Obec chce do vybavení ordinace investovat 1,5 milionu korun. Navíc se rozhodla poskytnout nové stomatoložce bezúročnou půjčku na další vybavení, řekl starosta Otto Kohout. „Teď je paní doktorka na mateřské, dřív působila v Praze, ale domluvili jsme se, že tady otevře ordinaci, že bude bydlet na Vysočině," řekl Ota Kohout. Ordinace bude v provozu od září nebo října.

Kraj Vysočina nabízí dotace na podporu dostupnosti stomatologické péče od roku 2020. Doposud rozdělil 800 tisíc korun. Zvýhodněné jsou obce či svazky do 10 tisíc obyvatel.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto jarmoluk / pixabay

Štítky správa, zdraví, zubař stomatolog, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.