pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Na Vysočině zůstává 800 domácností bez proudu. Vítr poškodil vedení a izolátory

Na Vysočině bylo dnes kvůli následkům silného větru asi 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu E.ON, bez proudu. K poledni to bylo 800 domácností. Vítr poškodil vedení a izolátory. E.ON poruchy odstraňuje, dnes sdělil mluvčí E.ON Roman Šperňák. Hasiči na Vysočině měli za posledních 24 hodin přes 100 zásahů, v téměř 80 případech se týkaly větru. Odklízeli popadané stromy, vyjeli i k nehodě osobního vozu, jenž do jednoho padlého stromu narazil.

V kraji byly ráno kvůli popadaným stromům neprůjezdné silnice 353 ze Zhoře na Stáj na Jihlavsku a silnice 3438 na Žďársku z Herálce na Vortovou, řekl dispečer Správy a údržby silnic Vysočiny.

E.ON evidoval kvůli silnému větru, kvůli němuž popadaly větve a stromy do vedení a poškodily izolátory, šest poruch na linkách vysokého napětí. Omezení se týkalo zhruba 1200 domácností.

Víc než 100 výjezdů za 24 hodin 

Na Pelhřimovsku se dopoledne povedlo k síti připojit všech 800 míst v obcích Kejžlice, Proseč, Čejov, Řečice, Budkov a Kaliště. „Na Jihlavsku stále evidujeme zhruba 300 domácností bez dodávek elektrické energie v obcích Jamné, Kozlov a Rybné. Na Žďársku jsou stále zasaženy obce Račín a Vepřová. Poruchy na linkách vysokého napětí teď máme i na jižní Moravě, kde jsou omezené dodávky zhruba pro 400 domácností okolo obcí Vysočany, Molenburk a Housko na Blanensku," uvedl Roman Šperňák.

Hasiči průměrně zasahují za den pětadvacetkrát, za posledních 24 hodin to bylo víc než stokrát. „Převládaly výjezdy kvůli počasí, v téměř 80 případech hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na silnice a bránily plynulému provozu," uvedla dnes ráno mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. 

Nejčastěji zasahovali hasiči na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku. U Krasonic na Jihlavsku narazilo dnes před 4:30 osobní auto do padlého stromu, nehoda se obešla bez zranění.

Skoro sto výjezdů kvůli počasí za 24 hodin. Řidič na Jihlavsku narazil do spadlého stromu

Silný vítr i nadále zaměstnává hasiče na Vysočině. Během uplynulých 24 hodin, tedy od páteční 7. hodiny do dnešní 7. hodiny, zasahovali u víc než stovky událostí. Průměr událostí za 24 hodin se přitom dlouhodobě pohybuje okolo 25. Většina výjezdů...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky počasí, hasiči, energie, vítr, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.