středa 12. srpna 2020 Klára

Protipovodňové pytle, uvolněné plechy na střeše. Hasiči mají za sebou náročnou službu

Hasiči z Vysočiny mají za sebou další náročnou směnu, opět je potrápilo počasí – i tentokrát to byly silné bouřky a déšť. Od nedělních 18:00 měli na svém kontě před 70 výjezdů. Nejvíc práce měli na Třebíčsku, pak také na Žďársku. Zaměstnalo je hlavně odčerpávání vody a také čištění silnic.

Místy v kraji stoupaly hladiny řek. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Hladina Želetavky překonala první povodňový stupeň po 19:00, na druhý povodňový stupeň, tedy pohotovost, se dostala asi dvě hodiny před půlnocí. Hladina v říčce Šlapance v Mírovce u Havlíčkova Brodu už klesá, první stupeň tam přestal platit v neděli ve 23:00.

Výjezdy začaly hasičům v kraji přibývat hlavně po nedělních 19:00. Stromy z vozovek odklízeli například ve Starči, Budkově nebo v Třebíči - Borovině, kde také upevňovali uvolněné plechy na střeše. Čerpání vody je kromě Třebíčska zaměstnávalo třeba v Křižanově, Bobrové u Nového Města na Moravě nebo ve Věchnově u Bystřice nad Pernštejnem. Ve Velkém Meziříčí - Novosadech stavěli protipovodňovou hráz. Protipovodňové pytle vezli také do Jeclova na Jihlavsku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto HZS Kraje Vysočina | Zdroj ČTK

Štítky bouřka, hasiči, výjezd, počasí, povodně, řeka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.