středa 17. srpna 2022 Petra

Krajský sněm ANO na Vysočině navrhuje do Senátu někdejší náměstkyni primátora Janu Nagyovou

Krajský sněm hnutí ANO na Vysočině navrhl do podzimních senátních voleb za okrsek 52 Jihlava bývalou náměstkyni primátora Jihlavy Janu Nagyovou, dříve Mayerovou. O její kandidatuře ještě musí rozhodnout předsednictvo hnutí. V čele kandidátní listiny pro komunální volby bude v Jihlavě Radek Popelka, který je nominantem na primátora, po jednání krajského sněmu to řekl krajský šéf hnutí a poslanec Martin Kukla.

Krajský sněm o nominacích rozhodl jednomyslně. „Tak, jak to bylo rozhodnuto z jednotlivých oblastí, tak jsme to schválili, žádný zásah jsme na krajském sněmu nedělali," uvedl Martin Kukla.

„Je to samozřejmě zatím jen návrh, my to postupujeme republikovému výboru a předsednictvu," řekl k nominaci Kukla. Definitivně by podle něho mělo být rozhodnuto do 30. června.

Někdejší náměstkyně jihlavského primátora Nagyová čelí spolu s bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO) obžalobě v případu dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo. Babiš vinu dlouhodobě odmítá, vinu v minulosti odmítla i jeho někdejší poradkyně Nagyová. Případem se bude zabývat Městský soud v Praze.

Před šesti lety nominovalo ANO na Jihlavsku do Senátu lékaře Zdeňka Faltuse. Získal 15,34 procenta hlasu, do druhého kola volby nepostoupil. Senátorem se stal současný šéf horní parlamentní komory Miloš Vystrčil (ODS), který už svoji kandidaturu v letošních volbách oznámil.

Komunální volby v Jihlavě vyhrálo v roce 2018 hnutí ANO se ziskem 22,61 procenta hlasů. Společně s komunisty, ČSSD a SPD nyní ANO tvoří na jihlavské radnici opozici. Město vede Fórum Jihlava s ODS, lidovci, Piráty a koalicí Žijeme Jihlavou, v níž je TOP 09 a Zelení.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Jihlava

Štítky volby, ANO, senát, obce, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.