Pá 14. 8. 2026Alan
Třebíčsko

Opravované Václavské náměstí v Třebíči bude zavřené déle. Řidiči musí až do 17. září po objížďce

ČTK1 minuta čtení26. 8. 2024, 7:07
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Anh Tuan Tran

Uzavírka Václavského náměstí v Třebíči se kvůli delší opravě náměstí o víc než dva týdny prodlouží. Původně měla skončit 31. srpna. Stavební firma ale musí dělat práce navíc, proto bude platit uzavírka náměstí až do 17. září. Vyplývá to z informací na webu města.

Oprava malého náměstí v jižní části města začal letos zjara. Navázala na první etapu, kterou bylo v roce 2015 vybudování okružní křižovatky přibližně za sedm milionů korun. Přes většinu opravovaného náměstí nelze projet, objízdné trasy vedou řidiče do okolních ulic.

Opravu silnice a chodníků nebo veřejného osvětlení a pořízení mobiliáře či úpravu zeleně hradí město Třebíč, náklady na rekonstrukci kanalizace a vodovodu jdou za svazkem obcí Vodovody a kanalizace. Celkové náklady byly asi 11,3 milionu korun (bez DPH), z toho náklady města byly asi 7,3 milionu korun. Práce navíc, mezi které patřil větší rozsah zemních prací a dlážděných chodníků či více zeleně, vyšly asi na 1,2 milionu korun. Náklady pro město stouply přibližně na 8,1 milionu korun.

Součástí náměstí je malý park, autobusová zastávka nebo památník obětem komunismu instalovaný v roce 1996 z iniciativy Konfederace politických vězňů. Náměstí bude mít po opravě částečně novou zeleň. Na sadové úpravy má dodavatel čas až do konce října.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Rodiče plánují výdaje na školu, téměř polovina počítá s částkou do 3 000 KčSpolečnost

Rodiče plánují výdaje na školu, téměř polovina počítá s částkou do 3 000 Kč

Začátek nového školního roku by měl podle rodičů zatížit rodinné rozpočty méně než v předchozích letech. Negativní dopad růstu cen na plánování školních výdajů zároveň uvádí méně rodičů než loni. Téměř polovina rodičů počítá s náklady do 3 000 Kč, zatímco 19 % očekává výdaje nad 5 000 Kč, jak vyplývá z průzkumu České bankovní asociace (ČBA).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook