Jean-Luc Godard
KulturaMFDF 2018: Českým dokumentům vládl Uzamčený svět, světovým belgický Volný pokoj
Nejlepším českým dokumentem se na letošním mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě stal Uzamčený svět dokumentaristy a scenáristy Karla Žaluda. Čtyřhodinový snímek systematicky mapuje život ve vězení. Cenu za nejvýraznější světový dokument si odnesl existenciální belgický snímek Volný pokoj autorky Alexandry Longuetové sledující čtyři protagonisty v pokoji na jednu noc.
SoutěžeSOUTĚŽ: Připravit, pozor, Ji.hlava! Festival dokumentů začíná za devět dní, vyhrát akreditaci můžete již teď
Wenders, Godard, Herzog i české dokumentární novinky. Dvaadvacátá Ji.hlava má nabitý program, výjimečné hosty a v doprovodném programu myslí i na děti. 22. ročník Ji.hlavy proběhne letos ve dnech 25. až 30. října.
KulturaByl odhalen plakát pro letošní ročník dokumentárního festivalu. Jeho hlavním motivem je "paměť"
Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů v Jihlavě bude letos rezonovat téma paměti. „Dokumentární film je s pamětí neodmyslitelně spojený,“ říká ředitel festivalu Marek Hovorka. Ten v pátek 22. června představil v jihlavské Galerii Půda festivalový plakát z dílny grafika Juraje Horvátha. 22. ročník Ji.hlavy proběhne letos ve dnech 25.–30. října.









