Počasí dnes6 °C, zítra5 °C

Hokejbalové play-off: SK Jihlava vede v druholigovém semifinále 2:0, Flyers zatím smírně 1:1

Hokejbalový SK Jihlava má velmi slušně nakročeno k finálové účasti ve druholigové skupině Morava-jih. Po dvou utkáních vede nad Hodonínem 2:0 a zbývá mu vyhrát jeden zápas. Zato jihlavští Flyers v semifinálové sérii hrají se Sudoměřicemi zatím smírně 1:1.

SK Jihlava zatím prochází druholigovým play-off bez ztráty kytičky. Ve čtvrtfinále vyřídil v nejkratším možném termínu Eagles Brno, v semifinále si zatím velmi dobře vede i proti Hodonínu. Během uplynulého víkendu si vytvořili náskok 2:0 na zápasy a stačí jim už jediné vítězství na postup do semifinále.

V sobotu se Jihlavanům náramně povedl vstup do zápasu. Díky velké efektivitě v útoku již ve 12. minutě vedl 4:0 a bylo prakticky po zápase. Ve druhé třetině padl do sítě moravského soupeře pátý gól, Hodonín pak už jen korigoval na konečných 5:1. I ve druhém zápase se SK ujal rychle třígólového vedení, ale Hodonín během zápasu vzdoroval mnohem víc. Dvakrát dokázal snížit na rozdíl jediné branky, ale v dramatickém závěru již více nezvládl a prohrál 4:3.

SK Jihlava - HBC Hodonín 5:1 (4:0, 1:1, 0:0)

Branky: Ileček 2, Harasim, Bohatý, Fejt – Slezák.

SK Jihlava - HBC Hodonín 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)

Branky: Hlavatý T. 2, Střecha, Fejt – Rapant 2, Mohyla.

Stav série: 2:0.

Flyers Jihlava sérii proti rezervě brněnských Bulldogs také ovládli jednoznačně 3:0, ale hned v prvním zápase semifinále proti Sudoměřicím zaváhali. Chuť si aspoň částečně spravili v neděli, kdy dramatickou odvetu překlopili ve svůj prospěch a srovnal stav série na 1:1.

V prvním zápase to byla velká přetahovaná, Flyers třikrát vedli, ale soupeř dokázal pokaždé rychle srovnat. Vyrovnané střetnutí tak nakonec dospělo do prodloužení, které po chvilce ukončil hostující celek. Těsné bylo i druhé utkání, ale tentokrát stálo štěstí při Jihlavanech. Ti vedli o dva góly, Sudoměřice v závěru snížil, ale víc už nedokázaly.

Flyers Jihlava – SK Sudoměřice 3:4 po prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 0:1)

Branky: Pospíchal, Pometlo, Port – Polák 2, Hujsa, Kovalovský.

Flyers Jihlava – SK Sudoměřice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: Pospíchal, Jobák - Hujsa

Stav série: 1:1.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!