Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Dukla v Sokolově připustila drama, nakonec si však po výhře 5:4 odváží všechny body

Dukla si po čtyřech porážkách připsala uspokojivý výsledek. Ve 13. kole dokázala zvítězit na ledě Sokolova poměrem 5:4, přestože v průběhu zápasu si vypracovala až tříbrankové vedení. Po tříbodovém importu ze Severu čas patří jihlavskému týmu desátá příčka prvoligové sezóny.

Do 13. kola vyjela Dukla na led Sokolova za cílem přivézt nutně tři body. První třetina vyšla Dukle znamenitě. Po trefách Daniela Koláře, Davida Čermáka a Jana Holého šli Ježci do kabin za stavu 0:3. Ve druhé třetině zvýšil jihlavský náskok Jan Pohl, ale také domácí celek se dostal do hry po gólu Švece. Ve velmi napínavé třetí třetině se Sokolov zásluhou Osmíka a Vrány dotáhl až na rozdíl jedné branky, ale Dukla znovu uskočila - rozhodující gól na 5:3 si připsal Jiří Fronk a zařídil pro Duklu tři velmi cenné body, na kterých nic nezměnilo ani snížení domácího Gorčíka v závěru v power-play na konečných 4:5.

HC Baník Sokolov - HC Dukla Jihlava 4:5 (0:3, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 33. Švec (Kadeřávek, Zadražil), 42. Osmík (Gorčík, Vrána), 46. Vrána (Rohan), 60. Gorčík (Vrána) – 4. Kolář (Harkabus), 8. Čermák (Davídek, Lichanec), 15. Holý (Čachotský), 28. Pohl (Lichanec), 52. Fronk (Kolář, Čachotský).

Rozhodčí: Grech, Hucl – Belko, Flegl. Diváci: 833.

Sokolov: Bednář – Přindiš, Kadeřávek, Tomeček, Vodička, Rulík, Michálek – Švec, Zadražil, Gorčík – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Rohan, Vrána, Křemen – Křehlík, Bečvář, Osmík – Čejka.

Jihlava: Lundström – Mareš, Pohl, Půža, Holý, Kolář, Černohorský, Staněk – Anděl, Skořepa, Pekr – Fronk, Poletín, Čachotský – Harkabus, Zeman, Jiránek – Lichanec, Davídek, Čermák

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Sokolov, první liga, hokej, FK Dukla Praha, FK Baník Sokolov, David Čermák, Daniel Kolář, Jan Holý, Jan Pohl, HC Dukla Jihlava, HC Baník Sokolov

Dukla v Sokolově připustila drama, nakonec si však po výhře 5:4 odváží všechny body | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny