Počasí dnes12 °C, zítra19 °C
Pátek 17. května 2024  |  Svátek má Aneta

Po našem dobrém úvodu se projevila zkušenost soupeře, hodnotí trenér Dukly vítězné utkání s Litvínovem

Po půltuctu inkasovaných branek proti Karlovým Varům se jihlavská Dukla na domácím ledě rychle vzpamatovala. Slaví totiž první dva barážové body díky vítězství 2:1 po samostatných nájezdech, které dosáhla proti stále úřadujícímu mistru extraligy - Litvínovu. K pátečnímu duelu se vyjádřili i trenéři obou celků.

Více než čtyři tisícovky diváků nečekaly na první gól dlouho, hned na začátku druhé minuty se prosadil domácí Richard Diviš. „Měli jsme dobrý úvod, ale postupem času se začala projevovat zkušenost soupeře,“ naráží na pozdější změnu poměru sil na kluzišti trenér Dukly Petr Vlk.O tom, že se Litvínovským úvod nepovedl, svědčí i slova asistenta trenéra Jiřího Šlégra: „My jsme z toho byli zaskočeni, soupeř měl opravdu dobrý vstup do zápasu.“

Jestliže byla první třetina docela vyrovnaná, druhá perioda patřila jednoznačně žlutočernému celku ze severu Čech, který dokázal srovnat skóre přesnou ranou Jiřího Guly. „Druhá třetina pro nás nebyla ideální, Litvínov měl dost šancí,“ uznává Vlk. „Bohužel z tolika střel, co jsme měli, jsme dali pouze jeden gól, a to je málo,“ lituje slabší produktivity svého týmu Šlégr.

Třetí třetina už zase nabídla oboustranně zajímavou podívanou, branka ale nepadla, i díky dobrým výkonům mužů v masce. „Soupeř výborně bránil a má výborného gólmana,“ vysekl poklonu jihlavské defenzívě lodivod Litvínova. Po bezbrankovém prodloužení musely o majiteli bonusového bodu do tabulky rozhodnout až samostatné nájezdy, kterým dominoval dvakrát úspěšný Filip Seman. „V nájezdech už to je loterie a my jsme byli šťastnější,“ uzavírá hodnocení Petr Vlk.

Ve druhém pátečním zápase prolínací soutěže Slavia Praha porazila Karlovy Vary 4:2. Tento výsledek způsobil to, že všichni čtyři uchazeči o nejvyšší soutěž jsou v tabulce naskládáni v rozmezí dvou bodů. To do dalších soubojů vnáší ještě více dramatičnosti.