Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo

Semifinále je blízko! Dukla Jihlava převálcovala Frýdek - Místek šesti brankami a vede 3:0 na zápasy

Po dvou výhrách na domácím kluzišti Dukla Jihlava ve čtvrtek doslova triumfovala i ve Frýdku-Místku. Přestože po první třetině prohrávala, nakonec slezskému týmu nasypala šest branek a slaví třetí vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Do dalšího kola Jihlavě zbývá jen jedna výhra.

Frýdek-Místek, vědom si dvou předchozích proher, začal aktivně. V 11. minutě našel Jašek během přesilovky Michala Kovařčíka, který tvrdě a přesně vypálil, Škarek se nestačil přesunout - 1:0. Dukla vyrovnala až ve 23. minutě. Trvalý tlak zužitkoval od modré čáry střílející Dundáček a jemně tečující Tomáš Jiránek. I když domácí Šimboch potom skvěle Jihlavany vychytal, přísunu dalších gólů nezabránil.

Hubáčkovu střelu ve 30. minutě dorazil Aleš Jergl a dostal tak Duklu do vedení. Stejný hráč ho i ve 36. minutě navýšil, když od modré čáry propálil vše, co stálo puku do sítě v cestě. Mezitím Jiránek neproměnil trestné střílení nařízené po faulu na jeho osobu.

Ve třetí třetině svoje vítězství korunovala. Ve 48. minutě nabil Kaláb mezi kruhy Tomáši Čachotskému, který nedal Šimbochovi šanci - 4:1. O dvě minuty později se povedenou střelou a zvýšením náskoku prezentoval Jiří Říha. Půltucet gólů v domácí díti završil Adam Zeman po přihrávce kapitána Čachotského.

Po povedeném čtvrtečním zápase zbývá Dukle Jihlava poslední krok do semifinále. První pokus má tým z Vysočiny hned zítra, opět v 18 hodin ve Frýdku-Místku.

HC Frýdek-Místek - HC Dukla Jihlava 1:6 (1:0, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. M. Kovařčík (Jašek, O. Kovařčík) – 24. Jiránek (Dundáček), 30. Jergl (Hubáček, Diviš), 36. Jergl (Dundáček), 48. Čachotský (Kaláb, Zeman), 50. J. Říha (J. Skořepa), 55. Zeman (Čachotský, F. Seman).

Rozhodčí: Kika, Obadal – Bryška, Wesley. Diváci: 1964.

Frýdek-Místek: Šimboch – Kania, Adámek, Štebih, Michal Roman, Stránský, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Klimša – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Miloš Roman, Jaroš, Franek – Christov, Samiec, Sonnek.

Jihlava: Škarek – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Seman – Čachotský, Zeman, Jergl – Březina, Anděl, Danišovský.

Štítky HC Dukla Jihlava, HC Frýdek-Místek, Frýdek, FC Vysočina Jihlava, Adam Zeman, Tomáš Jiránek, FK Dukla Praha, Jiří Říha, Michal Kovařčík, semifinále