pondělí 17. února 2020 Miloslava

Jihlavu čeká v pátek šlágr druhé ligy, Vysočina vyzve brněnskou Zbrojovku

Nadcházející 9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídne jasný magnet. V pátek 20. září od 18:00 hodin je v Jihlavě na programu atraktivní utkání aspirantů na postup a derby duel FC Vysočina vs. Zbrojovka Brno! Důležitou bitvu o „šest“ bodů byste si rozhodně neměli nechat ujít! Přijďte Vysočinu podpořit!

Zbrojovka do II. ligy sestoupila stejně jako FC Vysočina v květnu 2018 a taktéž neuspěla o rok později v baráži o FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU, když byla nad její síly Příbram. Do aktuálního ligového ročníku vstoupila s jednoznačnými postupovými ambicemi, když před startem sezóny vyhlásila útok na 1. místo, které jako jediné zajišťuje přímý postup do nejvyšší soutěže. Na výborné jaro a úspěšnou letní přípravu však Šustrův tým herně a výsledkově nenavázal. Prohrál na Dukle Praha a hned čtyřikrát pouze remizoval – ve Vlašimi, s Pardubicemi, s Ústí nad Labem a v Třinci.

Neuspokojivé výsledky sportovní vedení Zbrojovky přiměly k velké aktivitě na přestupovém trhu. Do Brna tak v období kolem reprezentační pauzy dorazily tři výrazné posily – stoper Šmíd, střelec Pázler a též brněnský odchovanec a exreprezentační středový záložník Vaněk. V posíleném složení „Flinta“ zvládla náročné brněnské derby proti Líšni v uplynulém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Současný tabulkový rozdíl mezi FCV a Brnem činí čtyři příčky a pouhé tři body. Historická bilance vzájemných soubojů hovoří jednoznačně pro Jihlavu, která v dosavadních devíti domácích duelech zvítězila hned šestkrát. Nutno však připomenout, že poslední dvě ligová představení Zbrojovky na Vysočině skončila vítězstvím hostujícího celku. Navíc Kučerův tým Brnu podlehl i v obou přípravných cyklech. Poslední jihlavská výhra nad Brnem se zrodila v úvodním kole loňského ligového ročníku, kdy Vysočina vyplenila stadión na Králově Poli v poměru 1:3.

Ambice Zbrojovky jsou podtrženy tradicí, velikostí moravské metropole, finanční silou klubu a samozřejmě též kvalitou kádru. V brance má důvěru mladík Floder. Ve středu obrany lze očekávat posilu Šmída a exjihlavského Kryštůfka, ovšem nastoupit mohou i neméně kvalitní Pavlík či Šural. Vlevo je velkou oporou zkušený Eisman a defenzivní úkoly v záloze plní Bariš. Tvorba hry je na Vaňkovi, Šumberovi či Krškovi. Na křídle operuje velice nebezpečný Štěpanovský, zlobit mohou i Bartolomeu či Přichystal. Branky leží na bedrech podhrotového Růska a urostlých střelců Pázlera a Magery.

„Jako trenér Jihlavy mám s Brnem špatnou bilanci, což se v pátek budeme snažit zlomit. A samozřejmě navázat na dosavadní stoprocentní domácí bilanci v aktuální sezóně. Čeká nás velice náročný duel proti kvalitnímu protivníkovi, který neskrývá jednoznačné postupové ambice. Musíme se na něj výborně připravit a podat daleko lepší výkon, než proti Chrudimi. Věřím, že nám k tomu pomohou naši fanoušci a zaplněný stadión,“ řekl k nadcházejícímu utkání trenér Radim Kučera.

Tisková zpráva | Foto Facebook / FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Brno, druhá liga, fotbal

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.