pátek 24. ledna 2020 Milena

Vysočina chce prodloužit domácí vítěznou sérii, v pátek na svém hřišti přivítá Chrudim

Po reprezentační pauze se znovu naplno rozjede soukolí FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Vysočina v pátek 13. září v 18:00 hodin přivítá nepříjemného a nevyzpytatelného soupeře – MFK Chrudim. Tým, kterému má Jihlava rozhodně co vracet a proti němuž hodlá prodloužit svoji dosavadní domácí sérii bez porážky. Duel bude součástí projektu Víkend otců, který nabídne atraktivní náplň nejen pro nejmenší fanoušky.

Chrudim byla v uplynulém ročníku nováčkem II. ligy a svoji příslušnost udržela s 29 body na 13. příčce tabulky. Přispělo k tomu i dubnové domácí vítězství nad FC Vysočina, v němž jihlavský celek ve druhé půli předvedl velký defenzivní kolaps, a podlehl 4:3. Do aktuálního ligového ročníku Chrudim vstoupila velmi dobře a zdá se, že by se jí sestupové starosti nemusely týkat. V tabulce jí po sedmi kolech náleží příjemná 9. příčka s pouze tříbodovou ztrátou na Jihlavu. Dosavadní desetibodový zisk vzešel z výhry ve Vítkovicích, s Třincem a Vyšehradem, což doplnila remíza ve Varnsdorfu.

Vysočina měla na přípravu na páteční duel dva týdny. Jak tento prostor vyplnila z hlediska tréninku? „Kombinovali jsme kondiční i herní tréninky. Trochu jsme potrénovali, abychom dobili baterky pro zbytek podzimu. Zařadili jsme i netradiční teambuildingové prvky, jakými byl třicetikilometrový výjezd na kolech do Luk nad Jihlavou nebo turnaj v beach volejbalu,“ popsal asistent trenéra Josef Mucha.

Jaké jsou vaše poznatky ke hře Chrudimi? Na které hráče si budete muset dát pozor? „Náš nadcházející soupeř disponuje řadou vyšších hráčů a je nepochybně nebezpečný při standardních situacích. Ty zahrávají v několika variantách a i my jsme na jaře od nich takto jednu branku inkasovali. Jsou však silní i v kombinaci, přičemž se opírají o kreativní Janouška a Kesnera a hrotového útočníka Vašulína. Nebezpečný je i podhrotový hráč Rybička. Čeká nás těžký zápas proti týmu, který pravděpodobně bude vycházet ze zatažené obrany. Věříme, že se přesto dokážeme gólově prosadit a že utkání výsledkově zvládneme,“ zdůraznil Mucha.

Nastoupíte do pátečního duelu kompletní? „Na marodce je stále mladý záložník Ritter. Naopak s tréninkem už začali obránci Tlustý a Novotný,“ řekl závěrem asistent trenéra Radima Kučery.

Autoři | Foto Facebook / FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Chrudim, druhá liga, fotbal

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.