neděle 13. června 2021 Antonín

Změna na lavičce fotbalové Vysočiny. Trenérský štáb Aleše Křečka už tým dále nepovede

FC Vysočina vstoupí do letní přípravy a příští sezóny s novým trenérským týmem. Po vzájemné dohodě s trenéry se vedení klubu rozhodlo pro změnu. Důvodem mají být rozdílné vize na fungování klubu.

Turbulentní druholigovou sezónu Jihlava zakončila na slušné sedmé příčce, přesto dojde k výměně realizačního týmu. Trenérský štáb ve složení hlavní trenér trenér Aleš Křeček, jeho asistenti Petr Vrabec, Martin Daněk a trenér gólmanů Juraj Šimurka už nebudou na jihlavské lavičce pokračovat.

„Nehledal bych za tím velkou senzaci. Když jsem nastupoval do Jihlavy, tak jsme si řekli, že ten první rok je stabilizační a není jednoduchá ekonomická situace, která se promítla do odchodu starších hráčů a budeme hrát převážně s mladými hráči. Cílem bylo postupně měnit ambice směrem k postupu a hrát první ligu, což mě samozřejmě zaujalo,“ vysvětluje Aleš Křeček. „Když jsme teď s Lukášem Vaculíkem na tohle téma bavili, tak v podstatě příští sezóna by měla být v podobném duchu jako právě skončená, a tak jsme se dohodli na ukončení. Naše vize se v tomhle směru trochu rozcházejí,“ přiznal.

„Chtěl bych poděkovat Aleši Křečkovi a celému realizačnímu týmu za práci, kterou tady za rok odvedli. Tento rozchod absolutně nesouvisí s našim postavením v tabulce, protože to beru jako úspěšné,“ říká Lukáš Vaculík, ředitel klubu. „Ale jak už se Aleš vyjádřil, další vize s pokračováním klubu nejsou shodné, a proto je lepší tuto změnu udělat. Přeji jemu a celému realizačnímu týmu hodně životních i sportovních úspěchu v budoucnu.“

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FC Vysočina Jihlava | Zdroj FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Aleš Křeček, trenér, změna, fotbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.