pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Prolomí Vysočina domácí mizérii? V sobotu nastoupí proti neoblíbenému Varnsdorfu

Vyjde to na pátý pokus? Chtělo by se napsat „musí“, ale zkuste ve fotbale něco s jistou tvrdit či plánovat... Navíc, když se postavíte soupeři, proti kterému vám to dlouhodobě vůbec nejde. Ano, FC Vysočina v sobotu 28. listopadu od 13:30 čeká pátý domácí zápas sezóny a nastoupí za zavřenými dveřmi proti FK Varnsdorf.

„Vanďák“ pro Jihlavu představuje tradičně neoblíbeného soupeře, o čemž vypovídá fakt, že vzájemná bilance hovoří ve prospěch severočeského celku. Vysočina ve Varnsdorfu ze čtyř pokusů ještě nikdy nevyhrála a na svém stadiónu ze čtyř bitev dvakrát zvítězila a dvakrát podlehla. Poslední ztrátu máme v živé paměti z května letošního roku.

Varnsdorfu po devíti odehraných duelech náleží ve velmi vyrovnané tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 11. příčka se ziskem 10 bodů. Tedy pouze s jednobodovou ztrátou na osmou Vysočinu a jen dvoubodovým náskokem na předposlední Táborsko. Tým exjihlavského trenéra Davida Oulehly dokázal porazit pouze Třinec a nedávno odvezl tři body z Táborska. Na ty však nenavázal ve středečním kole doma proti Žižkovu, kterému podlehl 1:3. Bodovou sbírku celku ze Šluknovského výběžku doplňují remízy z Ústí nad Labem, Líšně, s Blanskem a Duklou Praha.

Varnsdorf se opírá o zkušené trio – stopera Kouřila, obránce Zbrožka a ukrajinského křídelníka Rudnytskyyho, který je se třemi trefami nejlepším střelcem týmu. Pravidelně nastupují zástupci střední generace – gólman Richter, obránci Heppner a Hasil, záložníci Lehoczki, Bláha, Ondráček a Kubista a též nebezpeční útočníci Kocourek a Schön.

Ohodnoť článek

Foto FC Vysočina Jihlava | Zdroj FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Varnsdorf, druhá liga, fotbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.