úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Vysočinu čeká v pátek podzimní derniéra, nastoupí na hřišti trápících se Vítkovic

V pátek se z hlediska FC Vysočina uzavře fotbalový podzim ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Tým kouče Radima Kučery od 18:00 hodin svede po reprezentační pauze poslední bitvu v kalendářním roce 2019 na půdě Vítkovic. Proti týmu, kterému se na podzim nedaří a jenž v uplynulých dnech převzal nový kouč.

Vítkovicím po první polovině II. ligy náleží až 15. příčka tabulky se ziskem 9 bodů. Ty vzešly z domácích výher nad Vyšehradem a Sokolovem a též z remíz s Prostějovem, v Ústí nad Labem a s Varnsdorfem. Náš nadcházející soupeř na vítězství čeká už více než 2 měsíce! Jeho motivace tak bude s koncem soutěže obrovská.

Navíc bude podpořena faktem, že Vítkovice na Jihlavu na ostravském stadiónu umí. Stačí připomenout jarní duel, v němž FCV ze svého tlaku nic nevytěžil a naopak v 87. minutě inkasoval branku z kopačky Matěje. Nebo jihlavskou bilanci ve Vítkovicích, kde Vysočina z deseti vzájemných duelů vytěžila pouze osm bodů.

MFK v minulém týdnu opustila trenérská dvojice Balcárek-Paul, která zamířila do Opavy. Kormidlo ostravského celku o víkendu převzal bývalý slovenský kanonýr Lubomír Luhový. Co všechno ví dvaapadesátiletý trenér o Vítkovicích? „Vítkovice jsem viděl na živo v Třinci, takže i na základě toho utkání mám o mužstvu již nějakou představu a jsem přesvědčen, že kluci patří výše než na 15. příčku. Jsme ve složité situaci a čeká nás již jen poslední podzimní kolo, ale uděláme vše, aby se nám společnými silami podařilo uspět," dodal Luhový pro vítkovický web.

Trenér Vysočiny Radim Kučera si samozřejmě uvědomuje úskalí pátečního utkání ve Vítkovicích, které umocňuje výměna na trenérském postu: „Nástup nového trenéra pro tým nepochybně představuje významný impuls. Zatímco vítkovické mužstvo dobře známe i z červencového domácího utkání, tak herní styl, s nímž se pod vedením nového kouče bude prezentovat, je pro nás velkou neznámou. Budeme se s tím muset vypořádat.“

Představuje pro vás varování nevydařený jarní duel v Ostravě? „Je to možné. V minulém ročníku Vítkovice skončily v horní polovině tabulky a opíraly se zejména doma o výbornou obranu. A náš jarní duel tomu odpovídal. Těžký duel nás čeká i nyní. My se budeme snažit hrát svoji hru, stejně jako v předchozích venkovních zápasech. S tím rozdílem, že bychom konečně chtěli být gólově efektivní a zároveň se vyvarovat chyb vzadu,“ zdůraznil jihlavský lodivod, který též upozornil na nebezpečné hráče z kádru soupeře: „Do velmi dobré formy se dostal ofenzivní záložník Zorvan. Na křídlech hrají nepříjemní a tahoví Stříž, Buchvaldek či Matoušek. Kvalitu má i Suchan ve středu zálohy. Celý tým je hodně pracovitý.“

Můžete počítat s kompletním kádrem? „Ano, trénujeme v plném stavu. Věříme, že pro zápas budou připravení oba útočníci, které jsme postrádali proti Vlašimi, tedy Klobása a Jawo,“ uzavřel svůj komentář Radim Kučera.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Facebook / FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Vítkovice, druhá liga, fotbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.