středa 12. května 2021 Pankrác

Bouřka ovlivnila program festivalu Dračí lodě Vysočina. Lidé přišli o noční ohňovou show

Bouřka zkrátila plánovaný program nedělního festivalu Dračí lodě Vysočina, který se konal na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou. Organizátoři museli posunout na dřívější hodinu slavnostní vyhlášení a zrušit některé doplňkové akce, řekl pořadatel festivalu Vladimír Ehl.

„Všechny plánované závody se nám nakonec podařilo absolvovat. Ale krátce po 16:00 přišla bouřka a museli jsme proto program v několika bodech na rychlo změnit," uvedl Vladimír Ehl. Například slavnostní vyhlášení posunuli pořadatelé z plánované 19:00 na přibližně 17:00. Ehl dodal, že i tak kvůli počasí už řada diváků obřad neviděla, protože odjela dříve.

Festival Dračí lodě Vysočina se konal letos počtrnácté. Na startu se vystřídalo 18 posádek, což bylo méně než v minulých ročnících. „Ale jsme rádi, že se nám to dnes povedlo uspořádat v plánovaném termínu. Kvůli koronaviru byly před tím zrušeny závody v Polné nebo v Telči," doplnil Ehl.

Dodal, že včerejší akci sledovalo asi pět stovek lidí. Pořadatelé chtěli ještě do neděle zařadit do odpoledních hodin vložený závod na kilometr, ovšem s ohledem na počasí od toho nakonec ustoupili. „Ale to bylo nad rámec plánovaného programu," řekl Ehl.

Kvůli počasí také nakonec vypustili plánovaný seskok dračích paragánů, což mělo být kolem 18:30. „A bohužel jsme museli zrušit také noční ohňovou show," sdělil závěrem pořadatel Vladimír Ehl.

Autoři | Foto Lenka Dvořáková

Štítky zábava, veslování, Pilák, Dračí lodě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.