Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Projekt Daruj hračku obdaruje 3 tisíce dětí, pivní lahve pomohou k notebooku

Lenka Dvořáková2 minuty čtení21. 12. 2015, 9:45
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: www.pixabay.com

Cílem tohoto charitativního projektu je splnit přání dětem, které většinou nevyrůstají ve svých rodinách. Včerejšího slavnostního galaprogramu projektu se v Havlíčkově Brodě účastnily přes čtyři stovky dětí z dětských domovů v Česku.

 „Přání jsou rozmanitá, každý si představuje pod stromeček něco jiného,“ popsal Pavel Klempíř, ředitel celé charitativní akce. Dodal, že u větších dětí se často objevují například notebooky. 

Princip celé akce je takový, že veřejnost může prostřednictvím webu vybírat dárky, o něž si děti napsaly, a následně jim je koupit.

Dobrou zprávou je, že letos akce nekončí s blížícím se Štědrým dnem. Lidé mohou dětem dárky nadělovat  až do 30. prosince. „Motto této myšlenky je, že i Ježíšek se může někdy opozdit a přijít po Vánocích,“ řekl Klempíř. Dodal, že důležité je hlavně to, pokud se vybrané dárky k dětem dostanou. I kdyby to mělo být o pár dní později.

Projekt letos také chce pomoci chlapci, který přišel o rodiče a vyrůstá s babičkou. Jeho hlavním přáním k Vánocům je notebook. Ale jeho babička si to prý vzhledem k finanční situaci nemůže dovolit. Klempíř uvedl, že do této akce se mají zapojit i děti. „Chceme, aby se snažily posbírat co nejvíce lahví od piva, které se všude možně povalují. Ty bychom pak vyměnili za peníze. Chybějící částku na notebook pak uhradí jeden z našich partnerů,“ uzavřel Klempíř.

Projekt Daruj hračku existuje od roku 1997. Za tu dobu pomohl obstarat dárek pro téměř 40 tisíc dětí ze 129 různých zařízení z České republiky. Letošní ročník akce má zajistit dárky pro téměř 3 tisícovky dětí.

Více informací o projektu na www.darujhracku.cz.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Do bytovky v Jihlavě se pokusil vloupat zloděj. Poznáte člověka na fotografii?Krimi

Do bytovky v Jihlavě se pokusil vloupat zloděj. Poznáte člověka na fotografii?

Policisté v Jihlavě šetří pokus o vloupání do bytového domu, k němuž došlo ve středu 1. července v ulici Telečská. A obrací se i na veřejnost, a to kvůli identifikaci osoby na fotografii.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook