St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Začátek týdne bude chladnější a deštivější. Před víkendem se oteplí

ČTK1 minuta čtení20. 4. 2026, 10:57
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pexels.com

Na začátku tohoto týdne bude v Česku místy pršet, nejvyšší odpolední teploty zejména na severu nepřekročí ani deset stupňů Celsia, jinde se dostanou maximálně k 15 stupňům. Od čtvrtka se oteplí až na 18 stupňů, srážky budou už jen výjimečné. V neděli se znovu výrazněji ochladí a má víc pršet. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Počasí se během týdne několikrát změní. Dnes a v úterý převládne velká oblačnost a místy dorazí déšť, na hory i sněhové srážky. Ve středu a ve čtvrtek čekají meteorologové slunečné počasí beze srážek. O něco více oblačnosti se objeví v pátek a sobotu, kdy nelze vyloučit ojedinělé přeháňky. „A v neděli přijde pravděpodobně více oblačnosti se srážkami a ochlazením," uvedl ČHMÚ na síti X.

Nejvyšší teploty se dnes na severozápadě a severu republiky budou pohybovat od pěti do deseti stupňů, jinde od deseti do 15 stupňů, na jižní Moravě vystoupají až na 17 stupňů Celsia. Bude převážně oblačno a zataženo, může pršet, v nejvyšších polohách sněžit. Podobný ráz počasí vydrží do středy, od čtvrtka do soboty by se maxima měla blížit 18 stupňům Celsia. V neděli se zatáhne a maxima spadnou k osmi až 13 stupňům.

Ranní mrazíky

Ranní teploty se na začátku týdne udrží slabě nad bodem mrazu, ve středu v místech s vyjasněním a uklidněním větru klesnou na minus čtyři stupně. Ranní mrazy se mohou objevit i v následujících dnech.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
KOČIČÍ JIHLAVSKÁ HISTORIE VII.: Kočky nezabránily zradě a Švédi obsadili JihlavuSpolečnost

KOČIČÍ JIHLAVSKÁ HISTORIE VII.: Kočky nezabránily zradě a Švédi obsadili Jihlavu

Krajské město Vysočiny má za sebou dlouhou historii. Jihlavák Jaroslav Matějka, kterého řada lidí zná třeba i coby řidiče MHD, se na historii Jihlavy podíval netradičně - očima dvou koček. Redakci Jihlavské Drbny dal k dispozici prvních pár příběhů z připravované knihy nejen pro děti. Sedmý díl vzpomene na rok 1645, kdy Jihlavu dobyli švédští vojáci.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook