St 12. 8. 2026Klára
Kultura

Snímek Bohemian Rhapsody se stal nejvýdělečnějším filmem v Česku

ČTK2 minuty čtení7. 2. 2019, 15:09
Tvůrci filmu Bohemian Rhapsody
Tvůrci filmu Bohemian Rhapsody · Foto: Wikimedia Commons

Film Bohemian Rhapsody za 14 týdnů promítání v České republice vydělal 222,6 milionu korun, čímž překonal dosud nejvýdělečnější snímek v českých kinech Avatar. Jeho tržby jsou 219,6 milionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnila Unie filmových distributorů. Film o skupině Queen a jejím zpěvákovi Freddiem Mercurym, který tvůrcům vynesl Zlatý glóbus za nejlepší drama a zlatou sošku glóbu pro nejlepšího herce (Rami Malek), v Česku v kinech vidělo 1,43 milionu diváků.

Snímek nazvaný podle jedné z nejznámějších písní skupiny zachycuje život extravagantního frontmana Queen od jejího založení až po slavný koncert Live Aid. Film mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny a často napjaté vztahy v kapele, kterou vedle Mercuryho tvořili kytarista Brian May, bubeník Roger Taylor a baskytarista John Deacon. Nejvíce prostoru je však věnováno Mercurymu, jeho rozpolcené osobnosti i jeho komplikovaným vztahům s rodinou a životnímu vystřízlivění poté, co onemocněl AIDS.

RECENZE: Bohemian Rhapsody oprašuje Mercuryho božství 

Britsko-americký film v aktuální víkendové návštěvnosti kin v Česku na druhé místo odsunula komedie režiséra a scenáristy Martina Horského Ženy v běhu. Film vypráví o běhu matky a jejích tří dcer za rodinným štěstím a splněním přání jejich zemřelého otce. O premiérovém víkendu přilákal do kin téměř 178 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali bezmála 27 milionů korun.

Na třetí místo z druhého klesl americký rodinný film Psí domov, který dva týdny po premiéře vidělo 65 tisíc lidí a na tržbách celkem vydělal 9,2 milionu korun. Na čtvrtém místě si také o jednu příčku pohoršila animovaná komedie Raubíř Ralf a internet. Videoherní záporák Ralf a jeho malá kamarádka Vanilopka von Šmak za měsíc přilákali do kin přes 133 tisíc návštěvníků. Na pátém místě vstoupil do žebříčku americký thriller Úniková hra, na který o víkendu dorazilo téměř 22 tisíc diváků. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
KOČIČÍ JIHLAVSKÁ HISTORIE VII.: Kočky nezabránily zradě a Švédi obsadili JihlavuSpolečnost

KOČIČÍ JIHLAVSKÁ HISTORIE VII.: Kočky nezabránily zradě a Švédi obsadili Jihlavu

Krajské město Vysočiny má za sebou dlouhou historii. Jihlavák Jaroslav Matějka, kterého řada lidí zná třeba i coby řidiče MHD, se na historii Jihlavy podíval netradičně - očima dvou koček. Redakci Jihlavské Drbny dal k dispozici prvních pár příběhů z připravované knihy nejen pro děti. Sedmý díl vzpomene na rok 1645, kdy Jihlavu dobyli švédští vojáci.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook