čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Masarykovo náměstí místem loupežného přepadení: Dva muži zbili náhodného kolemjdoucího

Jihlavští kriminalisté objasnili loupežné přepadení, ke kterému došlo v červenci na jihlavském Masarykově náměstí. Dvojice mužů v nočních hodinách zbila muže, který byl pod vlivem alkoholu, a tudíž se nemohl tak pohotově bránit. Vzali mu mobilní telefon a tabákové výrobky.

Incident se odehrál na Masarykově náměstí ve čtvrtek 25. července. „Po jedné hodině v noci si dva pachatelé vyhlédli náhodného muže, fyzicky ho napadli a vzali mu jeho mobilní telefon a tabákové výrobky,“ popisuje nepříjemný incident, který se odehrál v centru města, Jana Kroutilová, mluvčí policistů. Dodává, že na napadeného muže slovně útočili, když se snažil odejít, pronásledovali ho a napadenému nevyšel ani pokus o útěk. Poté, co ho doběhli, tak ho zbili. „Kopali ho a tloukli pěstmi. Jeden z nich mu vzal věci v hodnotě přes čtyři tisíce korun a teprve poté se přepadenému muži podařilo z místa odejít. Při loupeži utrpěl zejména odřeniny a zhmožděniny,“ doplnila mluvčí.

Přepadený muž hned lékařské ošetření nevyhledal, odešel domů a loupež oznámil až v odpoledních hodinách. Závažný případ začali prověřovat jihlavští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení, provedli ohledání a šetření.

„Okamžitě začali po podezřelých pátrat, shromažďovali a vyhodnocovali všechny získané poznatky a informace. Důkladné prověřování bylo minulý týden zakončeno úspěšným objasněním loupežného přepadení. Z násilného činu jsou podezřelí dva muži, z nichž jeden je mladistvý. Dvaadvacetiletého muže z Jihlavska důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu kriminalisté zadrželi a skončil v policejní cele. Druhý podezřelý je mladík z Olomouckého kraje,“ pokračuje Kroutilová.

V minulosti už soudně trestaný 

Na základě shromážděných důkazů kriminalisté zahájili trestní stíhání obou podezřelých. „Dvaadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, jeho mladistvý spolupachatel je podezřelý ze spáchání provinění loupeže. Obviněný muž byl v minulosti již soudně trestán za majetkovou trestnou činnost.

Dvaadvacetiletý muž je obviněn z toho, že se ve čtvrtek 25. července v Jihlavě dopustil se svým mladistvým komplicem loupežného přepadení. Kolem jedné hodiny v noci si vyhlédli na Masarykově náměstí náhodně muže, který byl pod vlivem alkoholu. „Předpokládali, že nebude schopen takové obrany a bude tak snadnějším cílem,“ řekl Jakub Pivoňka, komisař oddělení obecné kriminality.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za zvlášť závažný zločin loupeže lze uložit trest odnětí svobody až deset let,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů. V případě mladistvého hrozí trest poloviční.

Foto Drbna

Štítky loupež, přepadení, útok, náměstí, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.