To, že se za volant vozidla nesmí sedat opilý, zřejmě zapomněl osmačtyřicetiletý muž, kterého v pondělí odpoledne kontrolovala policejní hlídka mezi obcemi Budkov a Dědice na Třebíčsku. Dechová zkouška ukázala skoro tři promile, za což řidiči hrozí až jeden rok za mřížemi.
Dechové zkoušce se osmačtyřicetiletý muž z Třebíčska podrobil kolem půl páté hodiny odpoledne, kdy ho mezi obcemi Budkov a Dědice kontrolovala moravskobudějovická policejní hlídka.
A sama se možná divila, jakých hodnot řidič Škody Felicia dosáhl. Nejprve to bylo 2,79 promile alkoholu v dechu, opakovaná zkouška vykazovala hodnotu 2,90. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. „Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedl policejní mluvčí Martin Hron.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám