<

Aktuálně

Kdo je paní Koubová, zeptal se v reakci na kritiku hnutí ANO náměstek Radek Popelka více...

SOUTĚŽ: Elitavers nabízí sport pro všechny, podívejte se s námi na trénink plavání více...

Psal se rok 1975: Prezidenta Ludvíka Svobodu zbavili funkce. Nahradil ho Gustáv Husák více...

ANKETA: Nepříliš vysoké stromy a hnízda laviček oživují ulice v centru Jihlavy více...

ANKETA: Nepříliš vysoké stromy a hnízda laviček oživují ulice v centru Jihlavy více...

POLITICKÁ KORIDA: Co zastupitelé čekají od nové ředitelky Brány Jihlavy? více...

Tipy na víkend: Začne Léto v Jihlavě, večer se otevřou kostely, arénu zaplní děti více...

Policisté se v Jihlavě snažili zachránit muže, který si chtěl ublížit. Mířil na ně lukem

Autoři | Foto pixabay.com

Jihlavští policisté v těchto dnech vyšetřují kuriózní případ, který začal pátráním po muži, u něhož vzniklo podezření, že by mohl chtít ohrozit svůj život. Nakonec však skončil ohrožováním policistů, na které zmíněný muž mířil lukem.

Celý případ 4. října před jednou hodinou v noci zahájilo oznámení od ženy, která na linku 158 volala s tím, že má obavu o svého známého. „Muž za ní nejprve byl a poté jí prostřednictvím mobilního telefonu poslal zprávu, ze které vyplynulo, že by mohl ohrozit svůj život. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k pohřešovanému muži a místům, kde by se mohl nacházet nebo pohybovat, a začali po něm okamžitě pátrat. Během několika minut ale volala žena znovu, že se muž vrátil do místa bydliště v Jihlavě. Policisté tedy jeli situaci prověřit,“ sdělila Jana Kroutilová, policejní mluvčí.

Když policejní hlídka přišla k domu, tak zmíněný pětatřicetiletý muž měl v rukou luk a na policisty mířil šípem s plně nataženou tětivou. Odmítal zanechat svého jednání i přes opakované výzvy. Policisté muže zpacifikovali a nasadili mu pouta. Opilého muže odvezli k lékařskému vyšetření a následně na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž měl přes dvě promile alkoholu v dechu.

Prověřování případu převzali kriminalisté oddělení obecné kriminality. Zajistili luk, šípy a další příslušenství k lukostřelbě. Shromáždili důkazy a na jejich základě zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže z Jihlavy. „Muž byl obviněn z přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu spáchaného se zbraní,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.

Za spáchaný trestný čin muži hrozí až pětileté vězení.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky luk, ohrožení, policisté, pomoc, šíp, Jihlava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.