<

Policisté zadrželi výtržníka, který nastříkal „pepřák“ do autobusu. Poté ještě napadl řidiče

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Nebezpečným třiatřicetiletým výtržníkem se museli ve čtvrtek 14. září zabývat policisté v Moravských Budějovicích. Do autobusu totiž nastříkal pepřový sprej a poté ještě fyzicky napadl řidiče.

Případ pro policisty začal, když přijali před devátou hodinou dopoledne oznámení o napadení na autobusovém nádraží na ulici Pražská. Podezřelý muž měl podle oznámení nastříkat do autobusu pepřový sprej, poté z místa odešel a cestou ještě napadl dalšího řidiče. „Na místo ihned vyjela policejní hlídka. Na základě získaného popisu policisté podezřelého muže v lokalitě rychle vypátrali a zajistili ho. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Policisté zajistili také pepřový sprej, který měl třiatřicetiletý muž z Jemnicka u sebe,“ říká Jana Kroutilová, policejní mluvčí.

Postupným vyšetřováním policisté zjistili, že zmiňovaný třiatřicetiletý muž šel kolem autobusu, ve kterém se v tu dobu nacházel řidič. Několikrát stříkl pepřový sprej na boční stranu autobusu na sklo a poté jej stříkl i dovnitř otevřeným větracím oknem. Řidič, který se látky nadýchal a v důsledku toho měl zdravotní obtíže, z autobusu vystoupil.

„Podezřelý muž pokračoval v agresivním jednání ještě na sousední zastávce, kde doběhl k dalšímu řidiči autobusu, kterého chtěl fyzicky napadnout, ten ho ale odstrčil. Poté agresivní muž odešel a na místo byla přivolána policejní hlídka, která muže dopadla,“ pokračuje v popisu případu Kroutilová.

Policisté muže zadrželi a převezli na policejní služebnu. Na místo dorazili také hasiči, aby zajistili pepřový sprej.

„Na základě shromážděných důkazů policisté třiatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení,“ uzavírá Kroutilová.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky sprej, výtržnictví, autobus, řidič, policie, Moravské Budějovice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.