Vysočinu zasáhla bouřka, stromy padaly hlavně na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku

Vysočinu zasáhly po půlnoci bouřky doprovázené silným větrem. Hasiči od druhé hodiny v noci do sedmé hodiny ranní zasahovali v kraji na více než třech desítkách míst. Nejčastěji odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.
Na ulici Starodvorská v Pacově silný vítr vyvrátil hned několik stromů, jeden z nich padl na garáž u rodinného domu. Nejčastěji hasiči zasahovali na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku. Nejméně zásahu jsme zaznamenali na Třebíčsku.
Za pomoci ručních motorových pil hasiči odstraňovali ze silnic stromy na Pelhřimovsku například u Hořepníku, Olešné nebo Žirovnice. Na Havlíčkobrodsku byl zásahu nutný mimo jiné například u Boňkova, Jeřišna nebo Perknova.
Jak uvedla tisková mluvčí Petra Musilová, odstraňování popadaných stromů ze silnic pokračuje i nadále, aktuálně hasiči zasahují v Pacově na Sídlišti Míru, v Třebíči na Karlově náměstí, ale také v Dudíně na Jihlavsku, kde strom padl na zaparkovaný osobní vůz.
Jak hodnotíte tento článek?
Doporučujeme
KrimiMuži koupili levnou naftu. Nyní jsou obvinění z trestného činu a hrozí jim vězení
KrimiFOTO: Policie hledá zloděje i ukradenou motorku. Pomoci může i veřejnost
KrimiNa Třebíčsku se srazilo auto s traktorem. Jeden z řidičů musel do nemocnice
Plzeňská Drbna











