So 29. 8. 2026Evelína
Krimi

Osobní auto se v křižovatce srazilo s náklaďákem. Pro nezletilé spolujezdce musel přiletět vrtulník

Lenka Dvořáková1 minuta čtení2. 6. 2023, 9:02
Osobní auto se v křižovatce srazilo s náklaďákem. Pro nezletilé spolujezdce musel přiletět vrtulník
Osobní auto se v křižovatce srazilo s náklaďákem. Pro nezletilé spolujezdce musel přiletět vrtulník · Foto: Policie ČR

K vážné dopravní nehodě vyjížděly záchranné složky ve čtvrtek 1. června krátce před půl osmou večer. Osobní auto se v křižovatce střetlo s nákladním vozidlem. K incidentu musel letět také záchranářský vrtulník.

Dopravní nehoda se stala na křižovatce silnice II/390 se silnicí II/602 v katastru obce Ruda na Žďársku. „Třicetiletý řidič jedoucí směrem k obci Osová Bítýška s osobním vozidlem Škoda Octavia vjel do prostoru křižovatky v době, kdy po hlavní silnici z levé strany projížděla nákladní souprava Scania s návěsem, a došlo ke střetu, kdy následně vozidla sjela mimo komunikaci. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče osobního vozidla Škoda a jeho tří spolujedoucích, z toho byly dvě nezletilé osoby. Řidič a jedna ze spolujedoucích byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Nezletilí spolujedoucí byli leteckou záchrannou službou transportováni do brněnské nemocnice," popsala Michaela Lébrová, mluvčí policistů.

Policisté provedli test na přítomnost alkoholu, ten měl u řidiče nákladního vozidla negativní výsledek. U řidiče osobního vozidla nebylo možné provést dechovou zkoušku, proto byl zajištěn odběr krve v nemocnici.

„Škoda, která při dopravní nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na 680 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté prověřují," doplnila mluvčí Lébrová. 

Zdroj: Policie ČR

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Senior z Jemnice, který byl nemocný, se po zveřejnění výzvy rychle našelSpolečnost

Senior z Jemnice, který byl nemocný, se po zveřejnění výzvy rychle našel

S prosbou o pomoc při pátrání se na veřejnost obrátili krajští policisté, kteří pátrali po seniorovi z Jemnice. Muže se rychle podařilo najít.

ČEZ Family Run Aquapalace 2026 je rodinný běh plný pohybu, zábavy a společných zážitkůSpolečnost

ČEZ Family Run Aquapalace 2026 je rodinný běh plný pohybu, zábavy a společných zážitků

Chcete si užít den plný pohybu, zábavy a rodinné pohody? V sobotu 12. září 2026 se uskuteční už 7. ročník ČEZ Family Run Aquapalace Praha. Rekreační běh propojí sportovní zážitek s příjemnou rodinnou atmosférou a pestrým doprovodným programem. Účastníci navíc za dokončení sedmikilometrové trasy získají celodenní vstupenku do Vodního světa Aquapalace Praha. Generálním partnerem akce je Skupina ČEZ.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook