Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

FOTO: Pět hasičských jednotek bojovalo s požárem střechy. Na ní byly umístěny solární panely

Pět hasičských jednotek vyjíždělo ve středu 15. března po 20. hodině do obce Stařeč na Třebíčsku, kde hořela střecha stodoly u rodinného domu. Byl vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu. Plamenům neunikly ani fotovoltaické panely umístěné na střeše.

Operační středisko na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Třebíč společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Okříšek, Rokytnice nad Rokytnou, Starče a Čáslavic. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

„Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Na střeše stodoly byly umístěné fotovoltaické panely. Dostat požár pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo po deváté hodině večer. Hasiči dále rozebrali požárem zasažené konstrukce a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Úplná likvidace požáru proběhla po půlnoci," sdělila k požáru Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů. 

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 800 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Kraje Vysočina | Zdroj HZS Kraje Vysočina

Štítky požár, dům, střecha, hasiči, stodola, solární, panely, fotovoltaika, Stařeč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.