úterý 29. listopadu 2022 Zina

Muž v jihlavském Tescu upadl a krvácel. Pomohl mu nakupující strážník v civilu, lékař i policistka

Dramatické okamžiky se odehrávaly během uplynulé neděle v jihlavském Tescu v Brněnské ulici. Jeden z nakupujících upadl a udeřil se do hlavy. U záchrany života asistoval i strážník jihlavské policie, mezi nakupujícími byl i jeden lékař a policistka.

Devětačtyřicetiletý zákazník ve středních letech šel po práci nakupoval s rodinou. Měl však náhlou zdravotní indispozici.

Muž na ulici v Jihlavě zkolaboval. Pomohla mu kolemjdoucí zdravotní sestra a strážníci s defibrilátorem

Štěstí v neštěstí měl muž v Jihlavě, který na křižovatce v Okružní ulici zkolaboval. Našla ho náhodná kolemjdoucí, když byl již v bezvědomí.

Z nejasných příčin upadl, udeřil se do hlavy a způsobil si krvácení z temene. Mezi prvními, kteří přispěchali devětačtyřicetiletému muži pomáhat, přiběhl ke zraněnému strážník jihlavské městské policie v civilu, který byl ve stejném obchodě nakupovat. Strážník provedl kontrolu životně důležitých funkcí a neprodleně kontaktoval telefonicky zdravotnickou záchrannou službu. V čase, kdy komunikoval s operátorem tísňové linky, se na místo dostavili další pomocníci navíc s patřičnou odborností. Na nákupu ve stejném obchodě byl totiž také lékař a policistka, kteří převzali zraněného do péče,“ informoval o případu Jan Frenc, ředitel jihlavské městské policie.

Strážník následně asistoval zdravotníkům při nakládání pacienta na nosítka a do sanitky.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Tomáš Kaser | Zdroj Ježkovy oči

Štítky pomoc, zdraví, indispozice, zranění, strážník, policie, lékař, záchrana, Tesco, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.