středa 25. května 2022 Viola

Obchody devatenáctiletého narkomana překazili kriminalisté. Za distribuci drog půjde až na pět let za mříže

Až pět let ve vězení může strávit teprve devatenáctiletý drogový dealer, který svým zákazníkům zajišťoval pervitin a marihuanu. Jeho obchody mu nyní překazili kriminalisté, kteří ho dopadli v okrajové části Třebíče.

Zátah proběhl minulý týden dopoledne. „Mladý muž měl u sebe usušenou marihuanu a dále sypkou látku, zřejmě se jednalo o pervitin, které vydal. Drogy kriminalisté zajistili a budou podrobeny expertíze na odborném policejním pracovišti. Zadrženého muže odvezli na oddělení policie a umístili ho do cely,“ popsala Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého. „Devatenáctiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž v minulosti ještě nebyl soudně trestán, sám je uživatelem drog.

Mluvčí Kroutilová dodává, že devatenáctiletý muž byl obviněn z toho, že v období od začátku letošního roku poskytoval dalším osobám pervitin a marihuanu. Drogy distribuoval na různých místech Třebíče. „Marihuanu a pervitin od něho získali další mladí lidé, drogy jim poskytl v desítkách případů. Dále muž drogy za účelem distribuce přechovával,“ doplnila.

Po provedení všech nezbytných úkonů kriminalisté muže ze zadržení propustili a je stíhán na svobodě. Případ dále vyšetřují.  Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let.

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky drogy, dealer, pervitin, marihuana, kriminalisté, zadržení, policie, Třebíč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.