sobota 25. června 2022 Ivan

Při požáru kravína na Jihlavsku se zranili tři lidé, z toho dva hasiči. Z hořícího objektu bylo třeba vyvést 179 býků

Pět milionů korun. Na tolik byla vyčíslená škoda, kterou způsobil úterní požár kravína v části města Polná na Jihlavsku - v Janovicích. Během události, ke které vyjelo 12 hasičských jednotek, se zranili tři lidé.

Z toho šlo o dva hasiče a zranila se i zaměstnankyně družstva. „Škodu hasiči vyčíslili na pět milionů korun," vyčíslila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Předsedkyně představenstva družstva Marta Surková nechtěla událost komentovat.

První jednotky vyjely k požáru po půl desáté dopoledne. Z hořícího objektu museli hasiči s pracovníky družstva vyvést 179 býků. K požáru přijelo 12 jednotek hasičů, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. „Hasiči zasahovali s 11 cisternovými stříkačkami a další technikou včetně protiplynového kontejneru. Pod kontrolu oheň dostali po dvou hodinách. Příčinu požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé," dodává Petra Musilová. 

Operační středisko na místo vyslalo kromě domácích hasičů z Polné také jejich kolegy ze Zhoře, Polné - Janovic, Bohdalova, Měřína, Přibyslavi, Kamenice, Ostrova nad Oslavou, Jihlavy, Radostína nad Oslavou a Záborné. 

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Kraje Vysočina | Zdroj ČTK

Štítky požár, kravín, zemědělské družstvo, hasiči, Polná, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.