<

Aktuálně

Motorkář na Žďársku jel rychle a upadl pod kola Tatry. Letěl pro něj vrtulník více...

Hledá se šestnáctiletá Melisa. Potřebuje brát pravidelně léky, které nemá u sebe více...

Po volbách budeme hledat průsečíky, říká Petr Ryška, primátor Jihlavy a lídr koalice více...

V jihlavské zoo smutní, zebra zemřela při porodu. Další dvě odjely do Polska více...

Chaty často navštěvují zloději, bezdomovci či narkomani. Jihlavští strážníci během kontrol majitelům nechávají vzkaz

Většina chatařů v těchto dnech již zazimovala svoje chaty a volné chvíle zde budou trávit zase až na jaře. To je důvod, proč jihlavská městská policie monitoruje a provádí pravidelné kontroly chatových oblastí a zahrádkářských kolonií. Zaměřuje se především na nezvané hosty. Strážníci v Jihlavě proto teď mnohem častěji kontrolují zahrádkářské kolonie a chatové oblasti na území města.

„Prázdné chaty lákají zloděje, lidi bez domova nebo narkomany. Hlídky strážníků proto preventivně procházejí danými lokalitami nebo je projíždějí služebními vozidly a kontrolují jednotlivé zahrady a chaty, zda nejsou porušené vstupní dveře nebo okenice,“ popsal ředitel městské policie Jihlava Jan Frenc.

Podle jeho slov se strážníci zaměřují také na případný pohyb osob v těchto lokalitách. Vlastník objektu pak může na svých dveřích najít lístek s informací, kdy ke kontrole došlo. Strážníci radí občanům důkladně zabezpečit chatu vhodným kováním a zámkem, nenechávat uvnitř nic cenného a pořídit fotodokumentaci věcí, které usnadní identifikaci v případě krádeže.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky městská policie, chata, kontrola, zima, Jihlava, zahrádkářská osada, bezdomovec, obecní policie

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.