čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Policejní vrtulník na Jihlavsku vypátral muže, který byl ohrožený na životě. Byl nalezen u rybníka Bor

Dramatické okamžiky zažívaly v pátek 21. května policejní hlídky při pátrání po pohřešovaném muži na Jihlavsku, kterého se nakonec podařilo najít. Zásluhu na jeho vypátrání má zejména precizní práce Letecké služby Policie České republiky. Během několika minut po vzletu policejního vrtulníku s termovizí do akce, hlásila do vysílačky jeho posádka informaci o vypátrání osoby.

„Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pátek 21. května kolem půl deváté večer na linku tísňového volání oznámení od muže, kterého kontaktoval jeho známý a sdělil mu skutečnosti, které v oznamovateli vyvolaly obavu o jeho život. Do lokality v katastru obce Polná, kde se měl muž ohrožený na životě nacházet, vyrazily všechny dostupné policejní hlídky, a to včetně psovodů se služebními psy a policejního vrtulníku s termovizí,“ jmenuje Stanislava Rázlová, mluvčí policistů.

A právě od posádky policejního vrtulníku přišla krátce po půlnoci skvělá zpráva, že muže vypátrali nedaleko rybníka Bor v katastru obce Polná. Šestadvacetiletý muž byl lehce zraněn a byl pod vlivem alkoholu, což potvrdila také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 1,82 promile alkoholu.

„Poté, co byl zdravotníky ošetřen, putoval na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ dodává mluvčí Rázlová.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky pátrání, policie, vrtulník, Polná

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.