pondělí 12. dubna 2021 Julius

Tři zranění po nehodě nákladního auta s policejním vozem. Silnice I/23 byla neprůjezdná

, aktualizováno 5. března 2021, 13:44

Záchranné složky vyjížděly dnes krátce před 10. hodinou k dopravní nehodě na silnici 23, která je hlavním tahem z Třebíče na Brno. Srazilo se při ní nákladní auto s policejním vozem. Tři lidé se zranili.

Událost se stala mezi Náměští nad Oslavou a Kralicemi nad Oslavou. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové byla silnice I/23 kvůli zásahu složek IZS v místě neprůjezdná.

Nehoda byla nahlášena asi v 9:45. „Řidič nákladního vozidla projížděl po silnici I/23 ve směru od Náměště nad Oslavou směrem na Kralice nad Oslavou. Ze zatím nezjištěných důvodů najel s vozidlem na krajnici a když se snažil vyjet znovu zpět do svého jízdního pruhu, dostal s vozidlem smyk a narazil do protijedoucího služebního vozidla Policie České republiky. Služební vozidlo bylo odraženo na svodidla a nákladní vozidlo skončilo převrácené mimo komunikaci na poli," řekla Dana Čírtková. 

Ve služebním vozidle cestovali v době nehody dva policisté, kteří byli zařazeni v rámci výkonu služby do opatření na kontrolu dodržování volného pohybu osob mezi okresy. Policisté přejížděli na jiné kontrolní stanoviště. Oba policisté byli zraněni a byli převezeni do nemocnice v Třebíči.

Zraněný byl také řidič nákladního vozidla. I ten byl převezen do zdravotnického zařízení. U všech účastníků nehody byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Kolem poledne bylo místo plně průjezdné, až se bude vyprošťovat nákladní vozidlo, bude v místě usměrňovat provoz policejní hlídka.

Od rána se stalo 13 nehod 

Jak předpověděli meteorologové, Vysočinu do rána zasypal sníh. V kraji se během rána a dopoledne stalo hned několik dopravních nehod. „Od dnešních 6:00 do 10:30 přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o 13 dopravních nehodách, při kterých se zranily čtyři osoby," dodala mluvčí Čírtková. 

Deset minut před osmou hodinou havaroval na silnici mezi obcemi Nevcehle a Urbanov řidič osobního vozidla, který se při nehodě zranil.

Krátce před devátou hodinou havaroval na silnici u obce Krasonice sypač, který se převrátil na bok. Při této nehodě se nikdo nezranil.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky nehoda, nákladní, policejní, Třebíčsko, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.