sobota 6. března 2021 Miroslav

Policisté hledají svědky noční zběsilé jízdy řidiče Felicie. Honičku ukončila až nehoda

, aktualizováno 25. ledna 2021, 15:54

Policisté se obrací na všechny řidiče, kteří byli dnes v noci svědky zběsilé jízdy řidiče ve Škodě Felicia. Muž odmítl zastavit hned dvěma policejním hlídkám. Bláznivou honičku ukončilo až to, když řidič s autem havaroval.

„Policisté v Třebíči dnes v noci v 00:11 hodin chtěli zkontrolovat osobní vozidlo Škoda Felicie tmavě zelené barvy, které projíždělo v Třebíči po Žerotínově náměstí. Řidič na výzvy policistů k zastavení nereagoval a z místa začal ujíždět po ulici Pražská. Policisté řidiče začali pronásledovat. Řidič ujíždějícího vozidla pokračoval ve vysoké rychlosti po ulici Pražská a poté po silnici I/23 přes Červenou Hospodu, Štěměchy do Předína, kde náhle odbočil na obec Želetava. V Želetavě se vozidlo pohybovalo zhruba kolem  0:22,“ popisuje Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Tady ale řidič změnil směr své jízdy a  najel na silnici I/38 směrem na Jihlavu. Na „kasárenské“ křižovatce v protisměru pokračoval v jízdě na silnici I/23 směrem na Markvartice, Starou Říši a Telč. Před Telči se ujíždějící vozidlo pokusila zastavit další policejní hlídka, bohužel na pokyny k zastavení řidič opět nereagoval a pokračoval v jízdě po silnici I/23 směrem na Krahulčí, kde po projetí obcí zhruba v 0:44 hodin havaroval. „Při nehodě nebyl nikdo zraněn, přesto byli řidič a jeho mladistvý spolujezdec převezeni do zdravotnického zařízení k preventivnímu vyšetření,“ dodává mluvčí Čírtková.

Zběsilou jízdou ohrožoval nejen sebe

Řidič osobního vozidla ujížděl policistům ve velmi vysoké rychlosti a při jízdě bezprostředně ohrožoval nejen svého spolujedoucího, ale také všechny ostatní účastníky silničního provozu. Na silnici I/38 před obcí Želetava tedy v době kolem 0:22 hodin a později měl velice riskantně ohrozit řidiče nákladního vozidla, kdy hrozilo nebezpečí čelního střetu. Podle Čírtkové šlo zřejmě o jízdní soupravu složenou z tahače Scania červené barvy a návěsu se šedou plachtou.

„V souvislosti s prověřováním okolností celého incidentu se obracíme na řidiče, kteří jeli dnes v noci v době od 0:10 hodin do 0:44 hodin po výše uvedené trase a potkali rychle jedoucí osobní vozidlo Škoda Felicie, které bylo pronásledováno vozidlem v barvách Policie ĆR se zapnutými výstražnými majáky, aby se svým svědectvím kontaktovali linku 158 nebo se obrátili na tel: 974 261 321,“ vyzývá policejní mluvčí důležité svědky.

Policisté by uvítali svědectví a případné záznamy z palubních kamer vozidel, která ujíždějící vozidlo míjela. „Zejména by bylo pro nás velice cenné svědectví řidiče nákladního vozidla, který se s ujíždějícím vozidlem míjel na silnici I/38 mezi Želetavou a kasárenskou křižovatkou a byl tímto řidičem bezprostředně ohrožen. Za případnou spolupráci děkujeme,“ dodává mluvčí Čírtková.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky rychlost, Fabia, policie, svědek, hlídka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.