neděle 7. března 2021 Tomáš

Muž se čtyřmi zákazy řízení si D1 spletl se závodní dráhou. Na tachometru měl 198 km/h

, aktualizováno 20. ledna 2021, 18:40

I když v našem kraji v těchto dnech klimatické podmínky ovlivňují sjízdnost komunikací a policisté každý den apelují na řidiče, aby jezdili opatrně a zbytečně neriskovali, tak někteří řidiči si s dodržováním nejvyšší povolené rychlosti hlavu nelámou. Výrazné překročení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici D1 zjistili v úterý 19. ledna odpoledne u řidiče osobního vozidla policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově.

„Krátce po třinácté hodině policejní hlídka zaregistrovala na 105. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno rychle jedoucí osobní vozidlo Mercedes Benz GLE 350 s českou registrační značkou. Radarové zařízení umístěné ve služebním vozidle Škoda Superb naměřilo projíždějícímu řidiči rychlost 198 km/h v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 130 km/h,“ popsala Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Policejní hlídka vozidlo ke kontrole a zadokumentování dopravního přestupku zastavila na dálniční odpočívce na 111. kilometru ve směru na Brno. Řidič předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla.

Policisté u dvaatřicetiletého řidiče také provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. „Dopravní přestupek – překročení nejvyšší povolené rychlosti - policisté zadokumentovali. Tento přestupek nebylo možné vyřídit s přestupcem na místě a bude oznámen místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení. Ve správním řízení mu za tento přestupek hrozí pokuta až 10 tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok,“ jmenuje mluvčí Čírtková.

Dvanáct záznamů v evidenční kartě 

V případě tohoto řidiče stojí za zmínku, že s pácháním přestupků v dopravě má bohaté zkušenosti, o čemž svědčí dvanáct záznamů v evidenční kartě řidiče a skutečnost, že v průběhu uplynulých deseti let měl vyslovený čtyřikrát zákaz řízení motorových vozidel.

Mluvčí policistů Dana Čírtková opakovaně apeluje na všechny řidiče, aby zejména v současných klimatických podmínkách jezdili opatrně a dodržovali nejen na dálnici D1, ale také na všech ostatních komunikacích, nejvyšší povolenou rychlost. V podmínkách Vysočiny je jízda po dálnici rychlostí dosahující téměř dvou set kilometrů v hodině v tomto zimním období doslova hazardem.

V tak vysoké rychlosti se vozidlo v případě, že je vozovka mokrá, je horší viditelnost vlivem mlhy nebo deště, stává při smyku neovladatelné. Řidič pak s vozidlem velice obtížně dokáže zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním, kdy se může vytvořit kolona vozidel nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě dopravní nehody nebo porouchaného vozidla. Řidič tak svojí jízdou ohrožoval nejen svoji bezpečnost, ale také bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ dodává Jaroslav Nesiba, zástupce vedoucího dálničního oddělení Velký Beranov.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky D1, dálnice, rychlost, hazard, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.